Як школа популяризує «джерело знань»

Триває Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

    Як відомо, бібліотека збирає до себе на гостину всіх тих, хто любить читати і цінує книгу як духовну святиню, джерело мудрості й розуму.

А любов до книги необхідно прищеплювати дитині ще змалечку. І хто це може зробити? Ну звичайно ж, бібліотекар.

Із самого початку свято шкільних бібліотек не мало таких великих часових рамок, як місяць.

Був лише Міжнародний день шкільних бібліотек. Уперше його відзначили в четвертий понеділок жовтня 1999 року за ініціативою ЮНЕСКО. Ця традиція швидко прижилася й поширилася в багатьох країнах світу, а в 2008 році Міжнародна асоціація шкільних бібліотек прийняла рішення про відзначення свята впродовж усього жовтня.

    З 29 вересня по 27 жовтня у Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, як і по всій Україні, проходить нині Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом: «Шкільна бібліотека — за здоровий спосіб життя». Розпочався місячник урочистою лінійкою. Шкільний бібліотекар Світлана Різник підготувала виставки  літератури та  зробила тематичні полички: «Улюблені книги моєї родини», «Козацькому роду — нема переводу», «Диво, ім’я якому — книга», «Казковими стежинами», «Олімпійське сузір’я», «Квиток  в один бік до країни КАЙФ».

    На початку першого тижня місячника стартували нові для нашої школи акції  «Вітання та побажання бібліотеці» та «Яку б я хотів би бачити свою шкільну бібліотеку», до яких охоче долучилися учні 1-11 класів. Протягом тижня всі з цікавістю розглядали пропозиції та побажання учасників акції.

    У рамках жовтневої зустрічі з 2-м класом у бібліотеці юні читачі після цікавої вікторини отримали  пам’ятки юного читача та разом з Королевою-книгою і дали обіцянку: «Поважати книгу. Виконувати всі правила користування нею! Не рвати, не бруднити, не малювати на їїсторінках, не розфарбовувати  її!».

    Відразу після оголошення на лінійці акції «Подаруй книгу бібліотеці» читачі молодшої та середньої ланки взяли в ній участь. І хоча минуло лише два тижні місячника, а наша бібліотека вже поповнилася 25-ма книгами художньої літератури.

   Учні 7-8  класів залюбки допомагають  «полікувати» книги, активно беруть участь в акції «Книжкова лікарня».

   — Я не уявляю своєї роботи без активу, тому що бібліотекар без помічників все одно, що море без води, ліс без дерев, учитель без учнів, бібліотека без книг, — каже бібліотекар Світлана Різник. Юні книголюби проводять ремонтні та відновлювальні роботи, дарують книгам друге життя, беруть участь в оформленні стіннівок і стендів, на яких розміщені правила користування книгами і поради щодо їх ремонту, алгоритмі пошуку інформації в бібліотеці. 

    Бібліотечний бум триває в школі досить різноманітно. Класні керівники 1-11 класів цікаво і захоплююче провели виховні години «Казка нас навчає», «Бібліотека — ліки для душі», «Книжкові лабіринти». Агітбригада школи  поділилися своїми дослідженнями з теми «Збережи своє здоров’я» з учнями 1-7 класів. Школярі мали змогу не лише прослухати інформацію, а й переглянути книги, в яких вона збережена.

    Цікаво  пройшла вікторина між учнями 4 та 5 класів «Казковою стежиною». Учні весело та радісно відповідали на запитання, і були задоволені своїми знаннями. А радість — це сміх, а сміх — це здоров’я! Тож мета заходу досягнена.

    Щойно минула половина місячника бібліотек, а вже скільки цікавих заходів проведено. Але це ще не все. 17 жовтня  між клубами «Старшокласник» та «Мальва» буде проведено конкурс «Хочеш здоровим бути, про спорт і про книги варто не забути». У рамках місячника бібліотек учнями й вчителями готуються «Українські вечорниці» та «Свято здоров’я». Тож запрошуємо до нас у школу всіх, хто цінує книгу, творчість та здоров’я.

   Сподіваємось, що проведені заходи в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек допоможуть учням підвищити інтерес до читання книги, прививати звичку частіше звертатися до «джерела знань».

Лариса ЛІСОГОР, заступник директора Шполянської ЗОШ №5