Сів п’яним за кермо – готуй «десяточку»: покарання за п’яне керування збільшили в кілька разів

Верховна рада на позачерговому засіданні 13 липня, ухвалила за основу законопроект №2695, яким пропонується посилити покарання для водіїв за п'яне керування транспортним засобом. Зокрема, проєкт закону підтримали понад 282 нардепи. Незабаром на українців чекатиме значне підвищення штрафів.

Документом пропонується дозволити арешт на строк від 10 до 15 діб причетних до аварії водіїв, які залишили місце ДТП. Для них хочуть збільшити штраф до 3 400 грн або позбавляти прав на термін до 6 місяців (зараз штраф - 255 гривень або громадські роботи на 40 годин).

За п'яне керування пропонується карати штрафом у розмірі 10 200 гривень із позбавленням прав на один рік. Повторне протягом року порушення буде каратися 20 400 гривень штрафу з позбавленням прав на три роки або адмінарештом на термін 10 діб.

Якщо водій протягом року попадеться нетверезим за кермом втретє, йому загрожує штраф 40 800 гривень з позбавленням прав на 10 років або арешт на 15 діб (теж з позбавленням прав).

За вживання алкоголю або наркотиків після ДТП і до огляду будуть штрафувати на суму 20 400 гривень (або арешт на 15 діб з позбавленням прав на термін до трьох років).

За повторну протягом року їзду без ременя безпеки або мотошлема (для мотоциклістів) пропонується заарештовувати на строк від 5 до 10 діб або позбавляти прав на термін від 3 до 10 діб.