Скасування старших класів стане катастрофою для освіти – педагоги

Скорочення терміну навчання призведе до зниження якості української освіти, зазначили вчителі.

 
Скасування в загальноосвітніх школах 10 і 11 класів призведе до катастрофи в системі навчання, повідомили Корреспондент.net педагоги.
 
Скоротити термін навчання запропонував Мінфін для економії коштів держбюджету. Таким чином, фінансування старших класів припиниться, і вони стануть не обов'язковими. За словами педагогів, ця ініціатива призведе до зниження якості освіти, яке і так на низькому рівні, і скорочення зарплат вчителів.
 
"Учителям загрожує зменшення педагогічного навантаження, оскільки основна освіта закінчиться в дев'ятому класі, - розповіла Корреспондент.net учитель одного з київських ліцеїв. - Крім того, скоротять ставки, оскільки вже не викладатимуть такі предмети, як біологія, географія. Також необов'язкове повна середня освіта однозначно призведе до закриття вечірніх шкіл".
 
У той же час дехто побоюється введення платного навчання в старших класах.
 
"Це стане катастрофою, адже в Україні багато малозабезпечених сімей, і велике питання, чи зможуть вони платити за навчання своїх дітей, - розповів Корреспондент.net викладач Нікопольського економічного університету Валерій Терзі. - У мене самого внучка навчається в дев'ятому класі. Її мати померла, а батькові немає до дочки ніякого діла, тому виховую онуку я. Якщо навчання в старших класах стане платним, чи потягне його мій бюджет в 1800 гривень?".
 
В умовах тотальної бідності населення платна середня освіта є абсурдом, зазначив учитель історії з Одеської області Михайло Логвинов. За його словами, зараз і так все матеріально-технічне забезпечення шкіл майже повністю на плечах батьків учнів.
 
"10 і 11 класи повинні бути доступними, але не обов'язковими, - зазначив Логвінов. - Адже нині в старших класах багато учнів, які не навчаються, а просто заважають проводити уроки".
 
Крім того, Мінфін пропонує підвищити педагогічне навантаження з 18 годин на тиждень до 22 годин на тиждень, щоб заощадити 853,5 млн грн. Педагоги виступають проти такої ініціативи.
"Якщо ми дбаємо про підвищення якості української освіти та розвитку науки, то вчителям і викладачам вишів навпаки потрібно знижувати навантаження годин, - зазначив Терзі. - А якщо не будуть оплачувати класне керівництво, то і виховного процесу не буде, який у нас і так на низькому рівні. Перестануть оплачувати перевірку зошитів, то їх і не перевірятимуть. Адже ми так прагнули до європейського "Болонського процесу!".
 
Як повідомляв Корреспондент.net, також Мінфін пропонує скасувати безкоштовне харчування для дітей у молодшій школі і встановити часткову оплату за заняття в ДЮСШ.
 
У той же час глава Міносвіти Сергій Квіт заявив, що відомство не розглядає серйозно рекомендації міністерства про скорочення часу навчання в школі до дев'яти років і вважає це неприпустимим. При цьому в Українському центрі оцінювання якості освіти підтримують реформи і вважають, що старша школа повинна бути відокремлена від середньої освітньої і стати профільної.