Скільки коштуватиме шполянину перейменування вулиці?

Процес перейменувань вулиць нині повсюдний, бо цього вимагають вже не лише найбільш національно свідомі мешканці українських міст і сіл, а й Закон України №2558 «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки».

Розпочався він і в нашому місті. Одні кажуть, що це невчасно — але ж є закон і його маємо виконувати. Інші закидають докір щодо високої вартості перейменування, проблема тут більше надумана, ніж є насправді. Для більшості громадян жодних витрат нести взагалі не доведеться. Наприклад, документи на квартиру взагалі не потрібно змінювати. Це безкоштовно робиться нотаріусом автоматично, і лише коли ви збираєтесь зробити правочин з квартирою (продати, подарувати). Запам’ятайте, що документи, які знаходяться на руках у власників, є чинними і юридичної сили не втрачають. Зміна поштової адреси не є підставою для того, щоб громадяни переробляли свідоцтво на право власності.

За будь-яких дій із нерухомістю (майно продається, дарується, передається у спадщину), коли людині за законом необхідно звертатися до БТІ, міська рада безкоштовно видає мешканцям довідки про здійснення перейменування вулиці, які нотаріуси долучають до справи. В результаті у витязі з реєстру прав власності вказується колишня адреса, а при оформленні нотаріальних договорів нотаріус, на основі рішення сесії міської ради, яке буде у кожного нотаріуса, вказуватиме нову.

Так само не потрібно негайно змінювати дані про реєстрацію. Немає жодної вимоги, яка б змушувала мешканців замінювати паспорти через перейменування вулиць. Скажемо більше, люди взагалі не зобов’язані витрачати свій час на походи до паспортного столу та щось замінювати в своїх документах. Але за власного бажання громадянин може прийти та поставити штамп про перейменування у графі реєстрації.

Єдині, в кого можуть виникнути проблеми, це юридичні особи. Скоріш за все, їм доведеться змінювати печатки, штампи, статути та іншу документацію. Проте Законом, №2558, вносяться зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». Згідно із змінами, адміністративний збір не справляється за проведення державної реєстрації змін, що вносяться до установчих документів: благодійних організацій; юридичних осіб, пов‘язаних із прийняттям Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також зміни місцезнаходження юридичної особи, місця проживання фізичної особи у зв‘язку із зміною назви (перейменуванням) скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об‘єктів топономіки населених пунктів.

Обмаль витрат понесе і бюджет міста. Все зводиться до заміни табличок на будинках, покажчиків, а також дорожніх знаків, де вказані назви перейменованих вулиць.

Матеріали цієї статті підготовлені на основі рекомендацій та роз’яснень юридичної служби державного Українського інституту національної пам’яті.

ДЖЕРЕЛО: сайт Шполянської міської ради.