Скільки обійдеться шполянським батькам зібрати до школи першокласника

Уже за 2 тижні школярі знову сядуть за парти, а деякі – зроблять це вперше. А це означає, що марафон покупок до школи для вашого першокласника вже успішно стартував. Магазини зі шкільним приладдям зараз переповнені, а ціни – на піку. Дедалі частіше батьки майбутніх першачків прокидаються посеред ночі від того, що мозок складає списки необхідного, підраховує витрати, викреслює придбане і ніяк не дає відпочити.

«Шполяночка+» дізнавалась, скільки потрібно витратити, щоб зібрати дитину до школи цього року і як зробити це з найменшими затратами.

Шкільна форма

Перед тим, як вирушати за покупками, зазвичай складають список необхідного і перевіряють, що з цього є вдома. Після цього слід вирушати за покупками і пам’ятати: ціна – не завжди показник якості.

Якщо дитина йде до першого класу, перш ніж купувати шкільну форму, варто порадитись із класним керівником. Брати речі «на виріст» варто без фанатизму, бо дитина, скоріше за все, зносить їх раніше, ніж доросте до повного розміру. При виборі форми слід звертати увагу лише на вироби, що на 70% складаються з натуральних матеріалів. Вона не повинна мати запаху фарби, хімії, або плісняви чи інших неприємних запахів.

Цьогоріч шкільна форма зросла в ціні. Якщо минулого року розцінки на шкільний костюм для хлопчика починалися від 850 гривень, то цьогоріч варто приготуватися до мінімальних цін у 1000 гривень. Для дівчинки костюм обійдеться щонайменше у 850, а минулого року можна було знайти моделі за 700. Здорожчання на 100—150 гривень не таке суттєве, але є зміна в ціні.

Повні костюми краще не купувати – вони бувають гіршої якості, ніж піджак і спідниця окремо, а коштують дорожче. Так, на спідницю можна витратити 220 —730 гривень, а на жакет – 330 —1200. Хлопчачий піджак коштує дорожче – 700—1700 гривень, а за штани треба викласти 400—550. Непоганий варіант – придбати для маленької учениці шкільну сукню. За неї доведеться викласти від 300 до 1500 гривень.

Ціни і дівчачих блузок, і хлопчачих сорочок починаються від 280 гривень. Вони зросли на 50 гривень, у порівнянні з минулим роком.

Зросли й витрати на взуття. Ціна за шкіряне – близько 1000—1500 гривень, а минулоріч це можна було купити за 900 —1000 гривень. Взуття із замінника пропонують від 350 гривень.

Портфель

Якісний рюкзак – одна з найважливіших витрат. Їх радять брати з широкими лямками та жорсткою ортопедичною спинкою. Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголошує, що безпечний і якісний шкільний портфель також має важити не більше кілограма та мати світловідбивні елементи.

Батьки все частіше купують саме такі наплічники, — кажуть продавці. Дедалі менше звертають увагу на зовнішній вигляд аксесуара, на забаганки дитини та на вартість, бо йдеться про здоров’я.

Як і минулого року, ортопедичні рюкзаки можна придбати щонайменше за 600 гривень. Максимум – 2000. Абиякий рюкзак можна взяти і за 270 гривень.

— Ми придбали синові якісний ранець за 850 гривень по дуже хороших знижках навесні. Йдеться ж про здоров’я сина, які можуть бути питання? Звичайно, хочеться дитині тільки кращого і щоб спина була не перевантаженою, – каже Ольга, мама школяра.

Канцелярія

Щоденник, зошити, обкладинки, пенал, ручки, олівці, лінійки, ластики та стругачки, – це далеко не повний набір того, що потрібно учневі. Діапазон цін на канцелярію дуже широкий, тому складно підрахувати мінімальну вартість усього приладдя.

Батьки стверджують, що укладаються щонайменше у 800 гривень. Намагаються купувати протягом року. Радять не скуповувати усю канцелярію в останній тиждень літа, а придбати найнеобхідніше.

Експерти ж радять обирати найпростіші канцтовари без модних малюнків та «героїв» не лише з міркувань економії. На прості зошити дитина не відволікатиметься від уроку. Та і до того ж тоді усі діти в класі будуть рівними, не буде заздрості чи насмішок.

Щодо щоденника, як і щодо форми, варто порадитися із класним керівником. Можливо, весь клас писатиме в однакових щоденниках. Тоді придбаний заздалегідь припадатиме пилом на полиці.

Краще не купувати великі пенали, особливо із наповненням. Тільки здається, що так дешевше і простіше. Насправді ж, половина закладених туди речей не знадобиться. До того ж, їхня якість може страждати. Великі упаковки олівців на 36 кольорів непотрібні – достатньо і 12.

Обкладинки краще купувати тільки тоді, коли дитина вже отримала підручники, щоб обрати ту обкладинку, яка точно пасуватиме, або ж придбати такі, розмір яких регулюється.

Вартість учнівського набору

Перше вересня для першокласника важко уявити без святкового букета. Квітникарі піднімають ціни: одна хризантема коштуватиме від 40 гривень, а троянда – від 30. Найдешевший букет батькам першокласника обійдеться від 150 гривень.

Позначка у 10 тисяч стає цілком реальною через високу вартість ортопедичного рюкзака та хорошого взуття. Пристойні речі придбати дитині можна і дешевше. Головне – витрачати кошти з розумом, не гнатися за брендами, трендами та не забувати, що скупий платить двічі.

Слід пам’ятати, перший клас — це не змагання між батьками, хто більше грошей витратив на шкільне приладдя. Слід поставитися до справи практично: купити те, що насправді потрібне, і те, що довговічне. Дорожче не завжди краще.

ТЕТЯНА ПРИХОДЬКО