Слово про рідний наш Товмач

17 жовтня жителі Товмача відзначили своє традиційне свято. Заходи розпочалися з ярмарку виробів народних умільців — були представлені роботи Алли Литвин, Ольги Шевченко, Людмили Стрижак, Наталії Козленко. Свої творчі роботи демонструвала майстриня з сусідніх Кримок Галина Карпенко. Для дітей безкоштовно працювали батути, тир, катання на квадроциклах.
Під час урочистостей товмачани згадували про свій героїчний рід, адже в нашому селі гуляє вітер козацької слави і величі. Ми гордо згадали імена тих, хто народився, жив, навчався, працював у селі.

Привітали учасників свята сільський голова Сергій Коваль, завідувач Товмацьким відділенням СТОВ «ЛНЗ-Агро» Ліна Бобир. Побували на святі і наші шановані гості, вихідці з села — Володимир Шварцман та Дмитро Вовк з подарунками. Разом скуштували запашного короваю, який доручили честь ділити працівникам СТОВ «ЛНЗ-Агро»: учаснику АТО, ветлікарю Роману Назімову та Сергію Рижаку. На сцені вшанували наших мужніх воїнів, яких покликала Батьківщина захищати рідний край від підступного ворога, що задумав розламати Україну на шматки і знищити її як державу. Оплесками і словами вдячності вітали всі героїчних односельчан: Богдана Назімова, Романа Козленка, Сергія Коваля, Віталія Приблуду, Сергія Варяницю, Миколу Темненка, Олега Проценка, Василя Кирченка і Артема Крюка.

Вшанували також і багатодітні родини, матерів-героїнь, старожилів села. У програмі свята переважали концертні номери місцевих аматорів художньої самодіяльності, серед яких — і учнівська молодь. Пісенний подарунок прозвучав від нашого гостя-земляка Дмитра Вовка.

Спонсором розваг для дітей став ПП Колотило, а також допомогли фінансами в організації святкування місцеві підприємці Володимир Жолобіцький, Інна Реп’ях, Тетяна Коваль, Руслан Бурбак, Лідія Люта, яка пошила сценічні костюми. Наприкінці всю громаду пригощали смачною кашею з м’ясом і смачною юшкою.

Анатолій КОЗЛЕНКО. с.Товмач.