Сміттєвий скандал у центрі села або політичні репресії по-лебединські

   Тихий та спокійний Лебедин нещодавно струснув містечковий сміттєвий скандал, головними фігурантами якого стали сільський голова Лебедина Олексій Рудас та директор Лебединського НВК №2 і по сумісництву депутат сільської ради Лідія Осаула.

Його причиною стало раптове зникнення з території школи сміттєвих баків, якими користувався не тільки навчальний заклад, а й навколишні установи, у тому числі й сама сільська рада. На логічне запитання Лідії Осаули про їх зникнення, сільське чиновництво відмахнулось, мовляв: «не на вашому балансі, то й забрали на збереження», от тільки куди — відповіді так і не надали. Ба, більше того, сільський голова Олексій Рудас одразу став у «позу півня», звинувативши у всіх гріхах саму директорку НВК.

   Депутати сільської ради підтримали колегу по депутатському кріслу та передали у редакцію «Шполяночка +» наступний лист:

   «Депутатська група Лебединської сільської ради, яку сільський голова називає «групою невдоволених», була здивована його поведінкою. Вважаємо неприпустимим видавати бажане за дійсне і писати про події в селі, яких не було.

   Що ж відбулося в Лебедині насправді? Коли «десь поділись» сміттєві баки з центру села, які використовувались і сільською радою, і школою, і аптекою, і навколишніми установами, директор школи №2 Лідія Осаула (а вона є і депутатом сільської ради) звернулась до секретаря сільської ради Надії Рудас, щоб дізнатись, де зниклі сміттєві баки. Секретар відповіла, що «вони не ваші», а де знаходяться — не повідомила. І коли секретаря запитали, чи викликати поліцію, вона відповіла: «Викликайте». Прибулим поліцейським сільською радою була надана відповідь про те, що «баки на збереженні» до того часу, доки «по закону» вони не будуть оформлені і передані школам. Однак чи від усіх шкіл Лебедина вони були заховані «на збереження»? Чи тільки від тієї,  директор якої входить в оту «групу невдоволених»?

   На сесії сільської ради, яку так яскраво описав у газеті Олексій Рудас, директор школи Лідія Осаула вела мову про те, що біля дитячих майданчиків, придбанихза рахунок бюджету села, необхідно встановити відеонагляд, щоб їх не спіткала доля знищених будинків культури (один біля церкви, інший — в центрі села), дитячих садочків, побуткомбінату і т.д. А про сміттєві баки навіть не йшлося. Але позиція директора школи була використана головою на свій лад.

   І таке відбувається часто, адже ми як депутати маємо свою позицію і не байдужі до кожного питання, яке розглядається сесією. До того ж,  сільський голова Олексій Рудас із секретарем сільської ради підозрюються у фальшуванні офіційних документів, і проти них відкрито кримінальне провадження. Тому сільський голова і розпочинає свої«репресії»!

  І на останок звертаємося до голови сільської ради Олексія Рудаса: штрафувати когось, чи ні, — вирішує суд, а судового рішення про штраф немає, тож не підводьте начальника поліції. І протоколу про адмінпорушення, який  складається на місці події, складено не було! То чи готові Ви, пане голово, відповідати за неправду?»

Депутати Лебединської сільської ради