Громада Матусова відзначила 70-річчя Перемоги в Другій світовій війні

В День пам’яті та примирення в Матусові відбувся вечір «Герої живуть у наших серцях, поки ми про них пам’ятаємо», присвячений цій даті та 70-річчю Перемоги в Другій світовій війні. Перед концертом, який організували працівники будинку культури, матусяни мали змогу познайомитись з тематичною виставкою «Будь славен й пам’ятний в серцях Перемоги світлий день», яку підготувала бібліотекар та виставкою нових робіт наших умільців — подружжя Мішенків, Людмили Діц, Надії Коновалової, Марії Фисун, Наталії Зачепи, Людмили Комарової. Цікавим був окремий виріб — будиночок з соломи, який понад сорок років тому виготовив учасник Великої Вітчизняної війни Костянтин Гладкий з дружиною Олександрою.

9 травня біля обеліска Слави відбулась панахида за загиблими та урочистий мітинг. Сільський голова Олександр Кожін згадав про те, що в рідне село не повернулися з війни 431односельчанин, у п’яти братських могилах Матусова поховані 136 воїнів різних національностей. Повернулися в рідне село 80 фронтовиків-інвалідів з орденами, медалями та тяжкими ранами. Не довгим було мирне життя окремих із них. Вони померли від ран уже дома. Всіх їх, а також капітана прикордонної служби Сергія Лифаря, який загинув у нинішній неоголошеній війні, матусяни вшанували хвилиною мовчання.

Сьогодні у Матусові залишився один учасник бойових дій — Пилип Шевченко. Голова осередку ради ветеранів Олександр Горя назвав імена матусян, які задіяні в АТО і охороняють наші східні рубежі. Також на святі виступив житель м. Тальне Юрій Кушнір, який народився у Матусові в 1938 році і дуже рано залишився сиротою. Батько загинув у фінську війну, і мама померла, коли було йому два роки. Виховали хлопчика дідусь і бабуся по маминій лінії. І хоча все життя проживає Юрій Кушнір у Тальному, але дуже тягне його до тієї землі, де народився. Приїздив він в Матусів в 2013 році. І ось і цей рік приїхав віддати шану полеглим.

Учні Матусівського НВК №1 прочитали Книгу пам’яті матусян, які віддали своє життя у страшній Другій світовій війні.

Завершився мітинг невеликим концертом, який приготували працівники будинку культури. Художній керівник Надія Олійник побажала присутнім миру і благополуччя.

Надія КОВАЛЬ. с. Матусів.