Компанія із Техасу AirTronic USA, отримавши ліцензію, постачає в Україну гранатомети.
Про це пише «Українська правда» з посиланням на «Голос Америки». За даними видання, гранатомети компанії AirTronic USA — це смертоносна зброя, але вона має обмежену дальність попадання. Тож американський уряд гарантує, що PSRL використовуватимуть лише з оборонною метою.
«Ми почали постачати наш товар в Україну торік, ми продовжуємо здійснювати поставки донині. Деталі, як і що ми робимо, я не можу про це говорити. Але можу сказати, що ми — у дуже близькій координації з американським посольством, з Державним департаментом, Пентагоном та з українським урядом. Наші системи відправляються під DDTC DSP-5 експортною ліцензією Державного департаменту США», — розповів виданню директор компанії Ричард Вандівер. За його словами, отримати ліцензію було складно.
Керівник компанії AirTronic USA зазначив, що посольство CША у Києві координує дії з Міноборони України, щоб контролювати, як використовується американська зброя в Україні. Крім того він уточнив, що контракт забороняє Україні перепродавати чи експортувати продукцію компанії.
Посол України в США Валерій Чалий заявив, що це політичне і комерційні рішення. Він зазначив, що перші контакти компанії почали налагоджувати у 2015 році, але є відмінності між цими комерційними угодами та військовою допомогою США в Україні.
Раніше колишній заступник генерального секретаря НАТО і екс-посол США в РФ Олександр Вершбоу заявив, що летальне озброєння необхідне Україні не для досягнення якоїсь військової перемоги, а для захисту українців і для того, щоб Росія зрозуміла, що не зможе стріляти безкарно.
Як відомо, 19 вересня президент України Петро Порошенко заявив, що сенат США схвалив виділення $500 мільйонів військової допомоги Україні.
Проект закону санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру. У нього також включені положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації в американських медичних установах поранених українських військовослужбовців, а також на посилення спроможності повітряних і військово-морських сил України.
Кремль заявляє, що не чув заяви сенату США про виділення 500 мільйонів доларів на оборону України.