СТОВ «ЛАН» — серед передових господарств Шполянщини, де розвивається рослинництво та тваринництво

І в цьому великою є заслуга незмінного керівника підприємства Володимира Потапенка, завжди поринутого у щоденні копіткі роботи в полі і на фермах. Вакансії лікаря ветеринарної медицини і зоотехніка тут не заповнюються, адже керівник з відповідною освітою всі ці роботи виконує особисто. На момент нашої зустрічі Володимир Миколайович у робочій формі саме займався важенням худоби — ВРХ абердино-ангуської м’ясної породи, яка є в наявності лише в СТОВ «Лан». На великому господарському подвір’ї, що в селі Ярославка, працівникам є чим займатися — в молочнотоварних фермах, птахофермах, де вирощуються кури, качки, гуси, свинофермі. Гордістю господарства є, звичайно ж, добірні симентали. На шполянській дільниці вирощуються ще й вівці в кількості 130 голів. Нещодавно відремонтовано приміщення для утримання гусей та курей (всього 1200 голів), продовжується реконструкція інших ферм. Придбано нової техніки на 1 млн. грн., працює дизельна на випадок перебоїв з електропостачанням. Продукція не чекає на збут — затребувана як в селі, так і на торгівельних пунктах району. Обходяться, головне, без боргів і збитків.

До того ж, Володимир Потапенко не стоїть осторонь вирішення соціальних проблем села — надає фінансову підтримку на утримання школи, закладів культури та охорони здоров’я. Вулиця Ярославки, на якій знаходиться сільська рада, ферми та конторські приміщення, яскравіє синьо-жовтими кольорами, якими розфарбовані тини, брами і навіть ємності з будівельними матеріалами. У розмові Володимир Миколайович невпинно надає значення темі сучасних подій в Україні, що непокоїть його як громадянина. Подумалось відразу, що така відверта і чітка проукраїнська позиція шполянського аграрника є символом незламності українців-характерників, котрих за всю історію ніхто із загарбників не зміг здолати…

А поміж тим, продовжили огляд подвір’я, де панує чистота і налагоджений виробничий процес.

— Хочеться, щоб нарешті в державі вдосконалили законодавство щодо сприяння виробництву молока, адже це соціальний продукт, — каже Володимир Миколайович. А в частині рослинництва відзначає вдалий урожайний рік на зернові, ріпак, заготовлено сповна сіна, зеленої маси.

— Вагомим є те, що вдалося зберегти поливну систему, збудовану ще за радянських часів. Місцевість тут бугриста, на 70% полів припадають схили і яри, тому без поливної системи ніяк не обійтися. А нещодавно, за часів попереднього режиму, коли не діяв закон, мало не втратили її через спритників, котрі вже було поклали на неї око. Слід сказати, що на теренах Черкащини такі системи вже давно повиривали і повикрадали, а у нас тепер вона забезпечує роботу для 14 осіб. А в цілому у нашому господарстві працює 70 осіб влітку і 40 — взимку.