Стратегія-2020: документ нового часу

На черговій сесії міської ради депутати затвердили визначний документ Шполянської громади — «Стратегічний план розвитку Шполянської міської об’єднаної територіальної громади на період 2018- 2020 рр.».

Про що йдеться в цьому документі, які етапи написання та узгодження пройшла робоча група під час написання, та що дасть нам наявність відповідного документу розповідають голова громади Сергій Кравченко та начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Коваль Наталія.

— Сергію Володимировичу, чому одразу після створення об’єднаної громади прийнято рішення написати власну Стратегію? Адже Шполянська ОТГ стала першою міською громадою в області, яка вже має такий документ?

— Для нас важливо від самого зародження об’єднаної територіальної громади докласти максимум зусиль у вирішенні спільних проблем мешканців усіх населених пунктів, які увійшли до складу ОТГ та реалізації спільних завдань щодо економічного зростання, підвищення конкурентоспроможності, інвестиційної привабливості, якості життя у громаді через ефективне використання ресурсів та реалізацію спільних інтересів влади, громади та бізнесу. Тому, попри велику завантаженість в період процесів реорганізації, вирішено розробляти Стратегічний план розвитку громади. Зауважу що важливим є не лише наявний напрацьований документ як такий, але й включеність долучення самої громади в процеси стратегування через опитування, діяльність робочої групи з напрацювання Стратегії, подання проектних ідей, громадське обговорення проекту. Тобто, це визначення та узгодження позицій різних груп населення та всіх населених пунктів об’єднаної громади.

— Наталіє Миколаївно, чи важким був процес написання?

— Він був насиченим і цікавим, тривалістю з вересня 2017 року до лютого 2018 року. За цей час було проведено 5 засідань робочої групи та два види опитування: мешканців громади та представників бізнесу, здійснено соціально-економічний аналіз громади. На засіданнях робочої групи намагалися дослухатися до кожної думки, рішення приймали шляхом досягнення консенсусу. Адже в складі групи були різні представники із різними думками та інтересами, завдяки яким визначено основні напрямки розвитку громади: підвищення конкурентоспроможності громади та підвищення якості життя в громаді, та проекти, реалізація яких, дасть можливість досягнути поставлені цілі і завдання. Також добре, що під час збору проектних ідей і громадського обговорення, підключилися жителі громади та учнівська молодь. Але маю надію, що під час написання Стратегії на наступний період з 2020 по 2027 рік, кількість активних громадян, установ та закладів збільшиться.

— Сергію Володимировичу, які основні завдання Стратегічного плану? Що заплановано в цьому році?

— Основним завданням є комфортне і якісне життя в громаді для всіх її жителів, не залежно від віку та соціального статусу. Саме людина стає центром та пріоритетом економічного розвитку об’єднаної громади на тривалу перспективу. Передбачено подальшу роботу з покращення інфраструктури і благоустрою, надання якісних адміністративних послуг. Але чи не найбільше заплановано в галузі освіти, культури, спорту та медицини. Вкладення в здоров’я та освіту, виховання дітей — це довгострокова інвестиція, яка принесе свої плоди через 5-10 років, у вигляді здорового, освіченого, свідомого покоління. Загалом в цьому році продовжуватимуться роботи з капітальних та поточних ремонтів дитячих садочків, шкіл, закладів культури та спорту громади. Передбачено ряд заходів з розвитку підприємництва та туризму, залучення інвестицій.

— Наталіє Миколаївно, які кошти залучатимуться для реалізації проектів з Стратегічного плану окрім місцевого бюджету?

— Розраховуємо на залучення коштів з державного та обласного бюджету, залучення коштів міжнародних донорів. На 2018 рік подано три інвестиційних проекти до Державного фонду регіонального розвитку: це капітальний ремонт фасаду дитячого садка №3 «Зірочка», капітальний ремонт частини приміщення дитячого садка №5 «Калинка» для відкриття двох груп, реконструкція водогону південно-східного масиву м. Шполи. Також нещодавно подані дві заявки на конкурс до Посольства Німеччини: облаштування кабінету долікарського огляду та оглядового кабінету в Шполянській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини та облаштування сучасної зони очікування для дітей та їх батьків в дитячому відділенні цього закладу. Тож сподіваємося на перемогу наших проектів, та отримання коштів на їх реалізацію. На цьому не зупиняємося та продовжуємо готувати інші проекти з Стратегічного плану для подання на вже оголошені гранти та постійно моніторимо цей напрямок, щоб не втратити жодної можливості на шанс реалізації проектів зі Стратегічного плану.

Підсумовуючи розмову, можна запевнити жителів громади в тому, що громада має вектор руху направлений на створення умов якісного життя, прозорих умов ведення бізнесу, розбудову громадянського суспільства.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО