Субвенцію із районного бюджету для сільського закладу культури потрібно збільшити

У цьому переконаний начальник відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий. Нещодавно стало відомо, що Сигнаївська сільська рада у поточному році була змушена вдатися до скорочення ставок для штатних одиниць у Сигнаївському будинку культури, тож «Шполяночка+» поцікавилася у представників виконавчої влади і місцевого самоврядування, із чим пов’язані ці кроки.

— Позиція відділу культур і туризму полягає в тому, щоб захистити соціальні права своїх працівників, особливо у сільській місцевості, — пояснює Анатолій Лозовий. — Тому нещодавно ми зустрілися із сільським головою села Сигнаївка Сергієм Ошовським, щоб віднайти шляхи усунення причин нестачі фінансування закладу культури, що не може не відображатися на його повноцінності функціонування. Три штатні працівники нині переведені на 0,5 окладу, і це створює неприємну соціальну атмосферу, адже сигнаївські культпрацівники займають високий щабель у галузевих показниках. Тож із місцевою владою ми порозумілися. Вважаю ці проблеми тимчасовими і надалі маю намір аргументувати на відповідному рівні збільшення районної фінансової субвенції на утримання галузі культури Сигнаївки.

В свою чергу сільський голова села Сигнаївка Сергій Ошовський зазначає:

— Поясню, чому виникла потреба вдатися до скорочень у нашому закладі культури. Як ви знаєте, з 2015 року утримання галузі культури в селах перейшло до районного бюджету. Чомусь середньорайонна сума фінансової субвенції на галузь культури для Сигнаївки виявилася найменшою — 14 тис. грн. на одного працівника порівняно з 24—25 тис. грн. на інші села. Всього з районного бюджету торік на наш заклад культури надійшло 69 тис. грн. при потребі — 180 тис. грн., тож 96 тис. ми змогли дофінансувати із сільського бюджету при розподілі вільних коштів. В цьому ж році потрібного ресурсу не вистачило, тож вдалися до тимчасового скорочення окладів. І це зовсім не принесло задоволення сільвиконкому, ніхто не має бажання притискати наших працівників культури, які заслуговують на нормальні умови праці. Знаєте, для мене, як сільського голови, усі напрямки роботи важливі — як пальці на одній руці: освіта, культура, медицина, соціальний захист населення, благоустрій. Все це на рівних є важливим і пріоритетним. Сподіваюся, що спільно із виконавчою владою ми врегулюємо це питання у поточному році.

Наталія СТОРЧАК.