В Умані встановили найпатріотичніший рекорд України

  Понад тисячу уманчан та гостей фестивалю «Шіді-Ріді» у день незалежності встановили найпатріотичніший рекорд України, зіткавши на старовинному ткацькому верстаті «Пояс єднання українців»,—  пише Вечірня Умань.

  – Пояс єдності ми розпочали ткати на «Шіді-Ріді - 2016», тоді це була просто ідея, що запалила очі місцевих майстрів і переросла у рекорд, який став символом єднання українців, – розповідає організатор фестивалю Софія Чорнономаз.

   Автор ідеї «Поясу єднання» – місцева майстриня Владислава Швець та Сергій Черній, які загорілись ідеєю встановити рекорд України, і зібрали команду з 10-ти людей, які щодня вчилися такати пояс.

   – До нас долучилися як відом майстри так і люди, які вперше у своєму житті сіли за ткацький верстат. Наймолодшій майстрині 8 років, найстаршій – 60. Саме ці люди закладали основу рекорду, – розповідає Владислава Швець.

   16 метрів 53 сантиметри довжини, 5 сантиметрів ширини, 12 годин роботи і 5 кольорів, що символізують прапори які творили історію України.

   – Для поясу ми обрали кольори трьох прапорів: червоно-чорний прапор УПА, синьо-жовтий прапор незалежної України і між ними Помаранчева революція. Білий взяли за основу, – говорить Владислава.

   Такий рекорд встановлювали в Україні вперше, як зазначила експерт національного реєстру рекордів Лана Ветрова: – до того на старовинному верстаті рекордний пояс не ткав ніхто.