Суми за газ в платіжках не знизяться до березня: чи штрафуватимуть боржників?

У лютому українцям прийдуть платіжки ще з урахуванням подорожчання. Квитанції зі зниженими цінами громадяни отримають тільки в березні. Про це розповів в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко, пише "Економічна правда".

– Є така проблема, тому що знижені платіжки за лютий прийдуть тільки в березні. До речі, якщо б ми нічого не зробили, то за лютий у березні вони отримали б ще більші платіжки, приблизно на чверть, – розповідає міністр.

Вітренко розраховує, що українці поставляться до такої ситуації з розумінням, але виражає занепокоєння щодо платоспроможності громадян. 

– Відчуваю, людям важко буде в лютому платити цю суму, – додає політик.

Нагадаємо, що Уряд встановив максимальну граничну ціну на газ для населення та ОСББ на рівні 6,99 грн за кубометр газу. Вона буде діяти до кінця опалювального сезону або до завершення карантину.

За ініціативи Уряду не будуть підвищуватись до кінця опалювального сезону і тарифи на тепло і гарячу воду. Найближчим часом в Уряді приймуть рішення і щодо штрафів і пені за несплачені тепло і газ за січень.

– Ми убезпечимо людей від нарахування штрафних санкцій або пені за несвоєчасно сплачені газ, тепло за січень, – заявив в ефірі "Свободи слова" прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Також він зазначив, що через подорожчання електроенергії уряд спрямує компенсації споживачам, які встановили електроопалення. Для надання компенсації на оплату електричної енергії, спожитої у 1-му кварталі 2021 року зі спеціального фонду держбюджету иділять 1,4 млрд грн.

На компенсацію може розраховувати:

- населення, яке проживає в житлових будинках, будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках, обладнаних електроопалювальними установками і станом на 31 грудня 2020 року мало право на знижену ціну;

- населення, яке проживає у негазифікованих багатоквартирних будинках і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, яке мало право на знижену ціну;

- багатодітні, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

Громадяни, які отримують житлову субсидію, не можуть претендувати на компенсацію. Компенсація буде спрямована постачальникам послуг, які зарахують її як оплату за спожиту цими громадянами електричну енергію.