Вже з 1 вересня платіжки українців за деякі комунальні послуги зміняться. Частину тарифів планують підняти не по всій Україні, а лише у деяких містах.
Про це розповіли експерти у відео на YouTube-каналі "ДС Всеукраїнська Енергетична Асамблея", пише Телеграф.
Зазначається, що українці побачать підвищення у своїх квитанціях, навіть попри мораторій на підвищення тарифів на основні послуги.
Тарифи на воду з 1 вересня
У більшості міст вартість залишиться постійною з початку осені. При цьому влада великих міст може не погоджувати рішення з регулятором і самостійно переглядати тарифи.
Таким чином, з 1 вересня, у низці міст Київської області планують оновити тарифи нацентралізоване водопостачання та водовідведення.
Наприклад, у Білогородській тергромаді хочуть підняти вартість води КП "Святопетрівське". Ціна на централізоване водопостачання зросте на 15%, водовідведення — на 47%.
Тарифи на газ з 1 вересня
Для побутових споживачів "Нафтогазу" вартість блакитного палива залишиться на тому ж рівні, оскільки під час воєнного стану діє мораторій на підвищення вартості трьох комунальних послуг, зокрема газу.
Таким чином, ціна у вересні, як і раніше, становитиме 7,96 грн/куб.м. І ця вартість буде актуальною майже 98% населення країни. Цей тариф зафіксовано щонайменше до травня 2025 року. Однак згідно з прогнозами Нацбанку, потім ціни можуть почати підвищувати
Зазначається, що в інших постачальників ціна газу коливається від 7,7 до 9,9 грн/куб. м
Вартість електроенергії з 1 вересня
Тариф на електроенергію було підвищено для населення у червні поточного року з 2,64 грн/кВт-год до 4,32 грн/кВт-год. Ця вартість буде незмінною до кінця квітня 2025 року.
При цьому слід зважити на те, що в Україні знову почали діяти графіки відключення світла. Це означає, що багато хто буде використовувати зарядні системи типу "екофлоу" та інші пристрої й в результаті заплатять більше.
Підсумкова вартість електрики може виходити 14-15 гривень/кВт-год. Ціна за електрику від генераторів ще більша — близько 20 грн. При цьому крім витрат на прилад ще необхідно витратити гроші на паливо до нього.