Свято для обдарованої молоді: ЗАПРОСИЛИ НЕ ВСІХ

Минулої п’ятниці у залі засідань Шполянської районної ради відбулася урочиста зустріч голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка та голови районної ради Олександра Кузуба з талановитими школярами району. Представники влади висловили вдячність юним обдаруванням за те, що рік у рік прославляють рідний край своїми перемогами у царині освоєння освітніх предметів і творчої діяльності.

На урочистості запросили переможців обласних, районних етапів всеукраїнських олімпіад з базових предметів, мовно-літературних та мистецьких конкурсів та їх вчителів-наставників. Під гучні овації всім вручали грамоти і квіти, а директор Лебединського насіннєвого заводу Анатолій Ткаченко, приєднуючись до привітань, від імені правління Групи компаній «ЛНЗ» надав кожному талановитому учню грошову премію у сумі 500 грн.

Серед нагороджених — Андрій Буз — призер 4-х обласних предметних олімпіад, Діана Шевченко — призер 3-х обласних предметних олімпіад, Максим Скріпай — призер 2-х олімпіад та конкурсу МАН. По 2 призових місця обласного рівня вибороли Роман Цяпкало, Карина Педченко, Каріна Присяжненко, Олександра Лісогор. Відзначено володарів призових місць в предметних олімпіадах Владислава Самойленка, Діану Криворучко, Вікторію Титаренко, Євгена Викиданця.

Приємно, що не лише школярі міста, а і сіл району радують своїми перемогами. На заході вітали також і Євгена Олійника з Лозуватки та Давіда Корнієнка з Журавки, які зайняли призові місця в обласних олімпіадах. Неодноразовими лауреатами мистецьких конкурсів відзначені Софія Домчук, Ніка Приблуда, Платон Ткаченко, Андрій Гераськін, Анна Несвячена, Інга Матвієнко, Софія Немна, Олеся Ткаченко, Дмитро Стукало, Анна Узюмова, Дарина Таранець, Владислав Свердел, Олександр Шквиря, Ірина Шевченко, Ольга Байбуз, Елла Лозова, Тетяна Токаренко, Анна Шепель, Марина Пустовіт, Надія Волик, Андрій Максименко, Роман Вороневич, Анастасія Корзунова, Альона Черевко, Богдана Орел.

Між блоками вручень всі присутні в залі мали змогу насолодитися виступами обдарованих учнів школи мистецтв — переможців мистецьких конкурсів різного рівня.

Слід зазначити, що у попередні роки традиція зустрічі голови райдержадміністрації з обдарованою молоддю була незмінною і на вшанування талановитої юні запрошували не лише переможців обласних етапів предметних олімпіад та науково-дослідницьких конкурсів, а й дітей, котрі приносять славу Шполянщині своїми трофеями у спортивних змаганнях, вихованців будинку школяра, закладів культури, які також мають здобутки у обласних та всеукраїнських конкурсах. Як пояснюють такі зміни організатори заходу, для вихованців позашкілля буде організовано окреме свято в день захисту дітей, а спортивних переможців вітатимуть у вересні у День фізичної культури і спорту. Але таке розділення дітей не всім зрозуміле, бо багато учнів, закінчивши школу, у вересні вже навчатимуться у вузах й не зможуть прийти на свято спортсменів, а формат заходу на День захисту дітей передбачається зовсім інший. Тож можливо краще повернутися до первинного задуму під час організації зустрічі керівника району з обдарованою молоддю, щоб інші талановиті діти, які отримують за свої досягнення районні стипендії, та їхні батьки не відчували себе на задвірках.

НаталіяСТОРЧАК (фото автора).