Свято нащадків козаків у День Покрови

Товмачани бережуть добрі традиції

    Випадковостей у цьому світі не буває — багато хто в цьому переконаний. Ще б пак.

    А як пояснити багато взаємозв’язаних речей, котрі вражають послідовною закономірністю? 

   Саме Покрова Пресвятої Богородиці — заступниця українського воїнства всіх часів, є храмовим святом у селі Товмач, де ще 100 років тому вирували буремні події національно-визвольної боротьби, саме Товмач є батьківщиною героїчних повстанських отаманів Івана Лютого-Лютенка та Чорного Ворона. Саме у Чорному та Сірому лісах, що оточують село, знаходиться невичерпне вогненне джерело енергії, що й досі рухає непохитними сильними особистостями, родом із Товмача. Не випадково і день народження відомий голова села, учасник бойових дій в зоні АТО Сергій Коваль відзначає у переддень Покрови!

Десь там, в глибині старих дубових лабіринтів досі зберігається таємничий схрон холодноярських повстанців… У сучасні дні Товмач вабить не лише мальовничістю природи, дзеркальним відблиском легендарних ставків, повстанчим духом нескорених. Тут живуть привітні, добрі, працьовиті люди, а місцева школа гуде бджолиним бумом — товмацька учнівська спільнота має всі можливості всебічно розвиватися та змістовно проводити час.

А храмове свято, День села, День українського козацтва і День захисника України — об’єднує щороку всіх — від малого до великого. Цього дня всі поспішають до місця, відомого вже далеко за межі не лише Товмача, а й всієї України, — із козацькою назвою «Товмацький курінь».

Талановиті організатори, як завжди, дивують мистецькими цікавинками. Цього разу художній керівник сільського будинку культури Анатолій Козленко продемонстрував на великому екрані відеозйомки свята, яке проводилося в Товмачі ще 20 років тому. Надзвичайно захопливою виявилася така подорож у минуле, де кожен побачив себе молодим, а то і зовсім юним чи ще малою дитиною.

У супроводі виступів чудових колективів місцевої творчої самодіяльності та гостей із Ярославського СБК сільський голова Сергій Коваль, під оплески вщент переповненої зали будинку культури, вручав подяки, подарунки, квіти своїм землякам. У першу чергу — воїнам АТО, які захищали Україну від російського агресора на Донбасі. Їм Сергій Валентинович вручив також витяги документів на право власності на земельні ділянки та грошові премії.

Вшанували і трьох матерів-героїнь, 15 багатодітних сімей, учасника ліквідації аварії на Чорнбильській АЕС Олександра Гетьмана, найстарших жителів села та чотири молоді родини, в яких народилися в цьому році дітки. Дякували і соціальним партнерам, котрі не жалкують ресурсів для підтримки гуманітарної сфери, активно долучаються до суспільного життя в селі — керівництво СТОВ «ЛНЗ-Агро», ТОВ «Сільгосптехніка», місцеві підприємці.

Дитячі розваги, смачна польова каша, неповторна народна пісня додали гарного настрою всім, хто відзначав цього дня День славного села Товмач.

Наталія СТОРЧАК