День села у Василькові відзначається в день храмового свята — 14 жовтня. А нинішнього року цей день на державному рівні став величним національним святом — Днем захисника України. Тож у Васильківському сільському будинку культури 14 жовтня було людно — прийшли на урочистості і малі, і дорослі. Свято відкрили ведучі Ольга Руденко та Володимир Фуркало віршованими рядками:
Серед лугів село моє чудове,
Там на світанні запахи медові,
Теплом вітрів овіяні вони,
У цьому краї народились ми...
До присутніх з привітаннями звернулися сільський голова Іван Дубина, директор НВК Наталія Мотрич. Історик Людмила Скляр ознайомила з історією заснування села. Цікаво було поринути в краєзнавчий екскурс — наш Васильків був заснований ще в ХІV столітті, коли наші землі входили до Литовського князівства, і першим його жителем, імовірніше засновником, був Василь Ядин, від якого і до наших часів збереглася назва джерела — Ядина криниця. До речі, в цьому році джерело було опоряджене і освячене.
На свято було запрошено шанованих старожилів: Явдоху Климівну Кулішенко (1918 року народження), ветеранів Другої світової війни Степана Шпицю та Якова Нечипоренка, а також найменших васильківців. Не обминули увагою і багатодітних матерів.
Вели разом мову про те, що переживаємо нині дуже непростий час — на сході України гинуть патріоти, йде неоголошена війна проти нашої незалежності та територіальної цілісності. Банди сепаратистів-зрадників, яким надає допомогу Російська Федерація, розв’язали війну проти української держави. В лавах Збройних сил України в зоні АТО несуть службу і наші земляки: Валерій Фисун, Василь Катриченко, Ярослав Михальчук. Вже, дякувати Богові, повернулися живими і здоровими Святослав Боднар, Віктор Чайка, Леонід Січкар, Сергій Васильченко. Нині на строковій службі в ЗСУ Віктор Сич, Віталій Різник, Олександр Геновський, Микола Мотрич, Ігор Костогриз та Вадим Щіпанський.
Згадали всіх поіменно: тих хто брав участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи, воїнів-інтернаціоналістів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять односельчан, яких вже нема серед нас.
Окрасою свята стала виставка народних умільців — радували красою творчі роботи Ольги Запорожець, Поліни Ільніцької, Ольги Федько, вихованців гуртка «Умілі руки». Свої пісенні вітання дарували учасники художньої самодіяльності Васильківського будинку культури, аматорського ансамблю українських народних інструментів «Вечорниці» Шполянського міського будинку культури (керівник — Сергій Мельник).
Жителі Василькова подякували спонсорам організації урочистостей — орендарям А.П.Фисун та В.В.Фуркало.
Людмила ШПОНЬКА, сільський бібліотекар.