Ситуаційний центр Нацполіції за 6,5 млн грн запрацює до кінця року

У межах програми “Безпечна Черкащина” на території області запрацює ситуаційний центр Національної поліції, пише "18000".

Про це під час пресконференції повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Черкаський області Михайло Куратченко.

– Дуже прикро, що у Черкаській області досі не працює програма “Безпечна Черкащина”, попри те, що в деяких містах України вона діє з 2015-2016 років, – зазначив Михайло Куратченко. 

Пропозицію представників у створенні ситуаційного центру поліції підтримала обласна рада, затвердивши програму на 2020-2024 роки. Під час розрахунків на ситуаційний центр виділено 6,5 млн грн. Черкаська обласна рада виділила вже 3 млн грн. 

– Також підтримали депутати. На сесії міської ради було виділено 3,5 млн грн. Але гроші ще не поступили, – додав Михайло Куратченко. 

Із метою, щоб програма запрацювала, на сайті “Прозоро” опубліковані  технічні вимоги, щоб охочі долучилися до складання проєкту. 

– Після двотижневого терміну ми зможемо заключити договір на складання проєкту. Я наполягатиму, щоб до кінця 2020 року ситуаційний центр функціонував, – говорить Михало Куратченко.

Також є можливість підключення камер, які вже встановлені на території районів, ОТГ. Якщо підприємці мають камери, які відповідають технічним вимогам, теж можливе підключення до системи. 

Для Черкас потрібно 650 камер. Вартість однієї камери, що цілковито відповідає вимогам ГУНП, близько 20 тисяч гривень. Їх окремо може встановити місто в кількості, яке вважатиме за потрібне.

Поліцейський пояснив, що програма ситуаційного центру дозволить відразу реагувати на порушення. Зараз перегляд відеозаписів забирає багато часу.