Районна літературна премія «Чарівне перо» заснована Шполянським районним літературним об’єднанням імені О. Влизька для підтримки місцевих майстрів пера – мешканців Шполянщини, перш за все молодих талантів, відзначення і популяризацію кращих літературних творів професійних і непрофесійних літераторів, що утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу.
На розгляд журі «Чарівного пера» в 2020 році представлено роман «Чисті джерела». Його автор – Наталія Прищепа, літературне псевдо Черкас, народилась в с Сигнаївці, тут пішла до школи, але згодом з мамою переїхала на Луганщину. Закінчила школу, університет, аспірантуру, захистила дисертацію. Викладала в Тбіліському та Луганському університетах. Збройний конфлікт 2014 року на Донбасі змусив Наталю Петрівну стати переселенкою – вона повернулась до Сигнаївки (придбала тут житло), а допрацьовувала до пенсії в одному з Київських національних університетів доцентом кафедри менеджменту.
За умовами Положення про премію «Чарівне перо» претендент на її відзнаку представляє низку документів, в тому числі і рецензії на заявлений твір. У рецензії на роман «Чисті джерела» доктора філологічних наук, професора кафедри журналістики Київського Національного авіаційного університету Валентини Шульгіної зазначається: «Перші ж сторінки роману цілком відображають уявлення про Наталію Прищепу – про письменницю, творчу особистість, філософа, патріота, просто жінку і матір. Авторка пише про себе, своїх родичів, але розкриває внутрішній світ і духовні пошуки людей мого покоління в обставинах часу, в правдивих межах епохи. І пошуки ці суттєво відрізняються від сучасних стереотипів про «совок» за часів СРСР. Не можна відкидати те минуле і людей в тому минулому як щось нікчемне, не варте уваги. Люди без минулого – найбільш підходящий матеріал для маніпуляцій. Крім того, саме покоління сучасних 50-річних керує державою і багато в чому визначає її теперішнє і майбутнє. Роман, який читається на одному подихові, здатен зачепити за живе. Читаючи його, я знову переживала й історію свого роду. Мені, як українці, черкащанці, все, про що написала авторка , було близьким і зрозумілим. Напевно, таке відчуття буде в кожного, хто читатиме цей твір. Адже через призму історії однієї сім’ї проглядається доля усього українства… Роман Наталії Черкас читається легко, з задоволенням, хоч описує часом дуже трагічні події. Всім читачам хочу побажати насолоди від запашної черкаської мови роману, прозорої, пружної, стримано-образної».
Роман «Чисті джерела», (видавництво «Левада», 2018 р.) – це данина любові, відданості Україні, нашому краю, землякам.
Приєднуємося до високої оцінки майстерності авторки, даної рецензентами В. Шульгіної та головного редактора львівського видавництва «Левада» Б. Горбового (ця рецензія вміщена на початку роману «Чисті джерела»).
Зоя Ложкова, голова журі конкурсу «Чарівне перо»