У Шполянській громаді створили книжковий клуб

Взаємодія, пов’язана з обговоренням книг, здатна створити і зміцнити міжособистісні зв’язки. Віднедавна у шполян з'явилася можливість обмінюватися книгами та ділитися враженнями від прочитаних творів. Ініціювали створення такого "книжкового клубу" представники Громадської організації "3 серця України", які розповіли про це спеціально для "Шполяночки+".

За словами Лесі Осадчук, однієї з організаторок проєкту, сам клуб поки діє онлайн, фізичне місце ще розглядають.

"Ми створили "книжковий клуб", щоб люди мали змогу читати книги, обмінюватися ними і, відповідно, ділитися враженнями. Зараз ми думаємо над тим, де саме буде базуватися клуб. Можливо, у кафе, а, можливо, на базі кінотеару "Космос". Поки ми стартували онлайн, де охочі можуть запропонувати свою книгу, долучившись до групи, де розкажуть про неї", - розповідає Леся Осадчук.

Також для участі в клубі запровадили правила:

  • У цій групі (клубі) ви можете домовитися про те, щоб вам дали почитати книгу, яка вас зацікавила.
  • Власник книги залишить вам книгу в обумовленому місці, або «книжковій полиці» клубу (окремо про них напишемо).
  • Свою зацікавленість книгою можна висловлювати в коментарях під її описом, та домовитися про черговість читання, місце передачі.
  • Книги, які учасник вирішив додати до фонду обміну в книжковому клубі, мають бути охайними, чистими та «полікованими»
  • Учасник, що взяв книгу, має дбайливо ставитися до неї та не затримувати читання на довго (максимум 2 ТИЖНІ).
  • Додати книгу можна, опублікувавши в групі її фото й короткий відгук-враження. Адміністратор перевірить ваш допис і схвалить публікацію.
  • Будь-яка реклама в цій групі заборонена.
  • За некоректне ставлення до інших учасників, нецензурні вислови — одразу виключаємо з учасників
  • клубу!
  • Обговорення книг завжди вітається!

Наталя Коваль, представниця ГО "Серце України", зазначила, що поки заборонених творів у спільноті немає. А щодо російських видавців створять опитування у групі, аби знати думку учасників. До слова, від початку запуску вже вступили дві особи, які рецензували книги.

"Ми не женемося за кількістю, це буде органічна спільнота і книгами обмінюватимуться, хоча б ті люди, які люблять читати і постійно купують твори. Також наступним кроком нашого клубу буде підтримка молодих авторів. У нас навіть у громадській організації є дівчина, яка пише і незабаром у неї вийде збірка. Ми хочемо зробити якусь презентацію і так продовжувати свою роботу в цьому напрямку", - розповіла Наталя Коваль.