Танцювальні колективи «Гренада» та «Барвінок» підтвердили почесні звання «народний» та «зразковий»

22 березня народний аматорський ансамбль танцю «Гренада» Шполянського районного будинку культури та зразковий дитячий танцювальний колектив «Барвінок» Шполянського будинку школярів (керівник Едуард Пресліцький) за підтримки відділів культури і туризму та освіти райдержадміністрації взяли участь у регіональному огляді-конкурсі хореографічних колективів, присвяченому 120-ій річниці від дня народження В.Авраменка, який відбувся у Корсунь-Шевченківському.

Цьогорічний фестиваль проводився в рамках переатестації аматорських колективів, що удостоєні почесних звань «народний» та «зразковий». Тому члени журі та глядачі мали змогу оцінити і побачити художній рівень та виконавську майстерність 17 хореографічних колективів у жанрі народного танцю з 9-ти районів області. Загалом було представлено понад 40 хореографічних композицій.

Учасники народного аматорського ансамблю танцю «Гренада» та зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» під керівництвом досвідченого педагога, високопрофесійного балетмейстера, талановитого художнього керівника з 36-річним досвідом роботи Едуарда Пресліцького презентували високу майстерність під час виконання хореографічних композицій: «З Україною в серці», «Привітальна», «Чобітки», «Ойра», «Кізлик», «Ой, Вася, Василечку», за що і отримали найвищу похвалу та вдячність від високоповажного журі у складі заслуженого артиста України, головного балетмейстера Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка Володимира Татаринова; директора та методиста з хореографії КУ «ОЦНТ та КОР» обласної ради Таміли Іванової та Лариси Гусаченко; заслуженого працівника культури України, художнього керівника ансамблю «Дружба» Ольги Золотарьової, а також члена Національної спілки журналістів, заслуженого працівника культури України Михайла Волкова та підтвердили почесні звання «народний» та «зразковий».

По закінченню конкурсної програми журі підбили підсумки та повідомили кінцеві результати. Обидва колективи — і «Гренада», і «Барвінок» — стали учасниками обласного фестивалю-конкурсу імені Василя Авраменка, який проходитиме в м. Черкаси в травні нинішнього року, де відбудеться урочиста церемонія нагородження.

Вихованці колективів «Гренада» та «Барвінок» вкотре довели, що хореографічне мистецтво на Шполянщині під керівництвом Едуарда Пресліцького невпинно процвітає та розвивається стрімкими темпами.

Бажаємо гренадівцям і барвінчатам натхнення та плідної праці у підготовці до наступного туру фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва імені Василя Авраменка, а також дякуємо за надану допомогу в організації поїздки ПП «Юпітер» (С.М. Плахотнюк); ТОВ «Маяк-Агро» (П.О.Ветушко); ПП Сушко (В.В.Сушко), відділу культури і туризму райдержадміністрації (Д.В.Вовк), Шполянському Будинку школярів (К.І.Дудник) та батькам учасників танцювальних колективів.

Оксана ГУКАЛО, провідний спеціаліст відділу освіти Шполянської районної державної адміністрації.