“Татові” та “мамині” походи: перспективи розвитку туристичної діяльності в Шполі

Дмитро Сивак, організатор туристично-спортивної діяльності в Шполянській громаді, планує масштабувати започатковане. Дмитро мріє організовувати «татові» й «мамині» походи, де діти під наглядом батьків навчалися б самостійно в екстремальних, природніх умовах долати різноманітні труднощі та вирішувати проблеми.

Про це пише "Шполяночка+".

Така ініціатива у чоловіка виникла після успішної реалізації мотузкового парку і туристичного гуртка. Педагог має намір ще більше розширювати спортивний туризм.

Це буде не просто похід заради походу. Він передбачає подолання різних перепон на шляху (як природних, так і штучно створених), виконання певних завдань, чітке проходження запланованого маршруту.  Така діяльність спрямована на випробовування фізичних, психічних, духовних сил людини, удосконалення її туристської майстерності, виконання нормативів спортивних розрядів. Місцем туристичних мандрівок може бути не лише суходіл, а й вода (сплави на байдарках, наприклад) тощо.

Дмитро планує створити скелелазний стенд, а також карту спортивного орієнтування для проведення відповідних занять.

До слова, вже існує апробована Дмитром на нашій місцевості практика проведення велопробігу за участю 19 дітей. Вони навчилися безпечно рухатися організованою колоною, подолавши досить серйозну дистанцію навколо Шполи, до Лебединського лісу і назад.

Іще Дмитро має намір організовувати спортивні змагання (такі, як перетягування каната, стрибки у мішках, естафета і т.п.) між школярами, а також у форматі «мама+тато+дитина» між командами в громаді. Якщо ж така ініціатива отримає прихильників і позитивні відгуки, то в перспективі й між командами різних населених пунктів, що відносяться до нашої громади.

У планах і мріях ще багато: основний акцент педагог робить на вихованні в дітей самостійності в подоланні труднощів і вирішенні проблем, навчає безпечному поводженню в різних ситуаціях (наприклад, надійно страхуватися, в’язати міцні альпіністські вузли, правильно реагувати у випадках небезпеки), культурі активного відпочинку тощо.

Окремий масштабний напрямок роботи Дмитра, про який, можливо, мало хто з нас чув, це волонтерство. Він має 2 підопічні бригади аеророзвідки, які несуть службу на нулі. Саме для них наш мандрівник акумулює донати, організовує збори, ярмарки, бере участь у ярмарках, проводить пошук, закуповує і доставляє необхідне обладнання та спорядження. Значна частина прибутку від бізнесу також іде на волонтерську діяльність.

За останні півтора року було закуплено й передано військовим допомоги приблизно на 3 млн грн. Це автомобілі, тепловізори, прилади нічного бачення, приціли, дрони, старлінки, зарядні пристрої, радіолокаційні станції, планшети, інші гаджети. Крім того, Дмитро допомагає і з поточним ремонтом машин. Це потужний і вагомий вклад у нашу спільну боротьбу проти ворога.