Тим, хто їде до Польщі на заробітки

Кожна країна має свої характерні особливості і відмінності.

Життя в Польщі багато в чому схоже на життя в Україні, але все ж, є низка моментів, які обов'язково враховувати, вирушаючи на заробітки, навчання або на екскурсію.

Що потрібно знати заробітчанам, студентам і туристам:

  1. 1. Перше правило — ніколи не підписувати того, що не можете прочитати. Якщо ви ще недостатньо знаєте польську або просто не розбираєтеся в специфіці того чи іншого питання, краще проконсультуйтеся із знавцем. У Польщі будь-які договори мають велике значення, а тому, підписавши їх, ви будете зобов'язані дотримуватися зазначених там умов.
  2. 2. Правила громадського порядку в Польщі порушувати вкрай не рекомендується. Звичайно, якщо це дрібна провина, то на перший раз вам тільки дадуть попередження, але от якщо вас затримають ще раз, то одним тільки зауваженням не обійдеться — доведеться оплачувати штраф, а його розмір буде досить значним.
  3. 3. Не соромтеся звертатися з питаннями до місцевих жителів. Навіть якщо ви володієте польською мовою лише на початковому рівні, більшість вас зрозуміють і розкажуть, як пройти до магазину або де купити квиток на трамвай.
  4. 4. Стояти в черзі, щоб придбати квитки на будь-який вид транспорту в Польщі можна через Інтернет. Онлайн-покупки економлять багато часу, при цьому ніякої додаткової комісії вам платити не потрібно.
  5. 5. Якщо ви хочете підтримувати відносини з новими знайомими або колегами, то забудьте про соціальні мережі.У Польщі майже всі користуються мережею Фейсбук, а тому завести там сторінку буде аж ніяк не зайвим.
  6. 6. Якщо ви робите великі покупки, вартість яких перевищує 200 злотих, не забувайте про можливість повернення суми ПДВ. Оформивши Tax Free, ви непогано заощадите — до 25% від загальної ціни товару.
  7. 7. Плануючи залишитися в Польщі на більш-менш тривалий період часу, обов'язково заведіть банківську карту. Тим, хто їде на роботу, як правило, її оформляють самі роботодавці, інші можуть без проблем відкрити картку в банківському відділенні. Розплачуватися нею можна фактично в будь-яких торгових точках — комісія при цьому не зніматиметься.
  8. 8. Якщо є вільний час — не лінуйтеся заходити в польські бібліотеки. Вони значно сучасніші за українські, зручно облаштовані, мають вай-фай і нові екземпляри різних книг і журналів. Тут можна провести час з користю і задоволенням, навчаючись чогось або просто відпочиваючи.
  9. 9. Скачайте на телефон польські програми та путівники — вони допоможуть вам орієнтуватися на місцевості, замовляти їжу або інші товари і суттєво спростити інші побутові процеси.
  10. 10. Перед виїздом за кордон ознайомтеся в загальних рисах з історією і культурою Польщі. Це допоможе вам адаптуватися в чужій країні і швидше зрозуміти менталітет місцевих жителів.

Всі правила абсолютно прості і зрозумілі, але дотримуючись їх, ви спростите собі життя, заощадите час і зможете уникнути різних неприємних ситуацій.