Товмач не зраджує традиціям

У славному селі Товмач минулої неділі традиційно відзначали величні й рідні кожному селянинові дати — День захисника України, Покров Пресвятої Богородиці (храмове свято) та День українського козацтва. Саме в цьому селі, батьківщині славних холодноярських отаманів Івана Лютого-Лютенка та Чорного Ворона (Івана Черновусова) небайдужою громадськістю започатковано щорічний патріотичний історико-просвітницький фестиваль «Товмацький курінь», а шкільна спільнота нещодавно зорганізувалася в козацький рій «Чорний Ворон» в рамках військово-патріотичної гри «Джура». Тож надзвичайно знаково, що Товмач перебуває під захистом омофору Святої Покрови. Також символічною є і велика кількість учасників бойових дій в зоні АТО в селі.

Товмацькі захисники України

Золотавий осінній святковий день видався цьогоріч теплим, і сонячним, тож товмацькій малечі, напевне, видалося чи не найцікавіше на Дні села. Для них організатори підготували чимало сюрпризів — атракціони, батут, ігри, морозиво, солодку вату. Досхочу вони награлися й навеселилися цього незабутнього дня.

Не менш цікавою програмою порадували і дорослих. Цього разу із концертом найкращих українських пісень до товімачівців завітали артисти гурту «Срібні струни» Шполянського районного будинку культури.

Символом гостинності на святі став запашний коровай від головного спнсора свята — соціального партнера в особі ГК «ЛНЗ». Почесне право розділили священний хліб для всіх учасників дійства доручили місцевим трудівникам. Смакували і солодким тортом від односельчанки, декорованим у патріотичному стилі.

Привітали товмачівців шановані гості — голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, який вручив грамоти за активну громадську діяльність сільському голові Сергію Ковалю та депутату районної ради Анатолію Козленку. Представник Шполянського райвійськкомату, офіцер запасу Віктор Чайка вручив нагороди товмачівським захисникам України, а голова громадської організації «Товмацький курінь» Дмитро Вовк презентував громаді нову книгу-бестселер письменника, істриика-дослідника і публіциста Романа Коваля «Здолати Росію», а також вручив рою «Чорний Ворон» нову гвинтівку для практичних занять. Щирі привітання односельцям надіслала і директор Товмацького відділення СТОВ «ЛНЗ-Агро» Ліна Бобир.

 

Сільський голова Сергій Коваль приділив увагу всім багатодітним родинам, найменшим і найстаршим жителям села, матерям-героїням, вручивши їм подарунки і квіти.

Продовжилося святкування за спільним святковим столом, де всі пригощалися смачним козацьким кулішем та співали українських пісень. 

Наталія ДАВИДЕНКО