Одна умова — і транш у кишені

9 липня набуло чинності рішення Європейського союзу про видачу Україні макрофінансової допомоги в 1 мільярд євро.

Згідно з повідомленням, мета виділення грошей – підтримка українських реформ. Фіндопомогу розділять на транші, для отримання кожного з яких, Україна повинна виконати ряд умов. До них відносяться прогрес у демократії, верховенство права, цінність прав людини і боротьба з корупцією, у тому числі старт Вищого антикорупційного суду.

Акт повинна ратифікувати Верховна Рада України. Після чого український уряд і Єврокомісія підпишуть меморандум про взаєморозуміння за умовами видачі позик.

26 червня Євросоюз остаточно затвердив виділення Україні мільярдного кредиту.

Україні залишилося виконати всього одну умову для траншу – вирішити питання з ціною на газ для населення.

Підтримали соціально незахищених

У змінах до рішення «Про бюджет Шполянської ОТГ на 2018 рік» міські депутати одноголосно схвалили виділення коштів на соціальну підтримку, згідно з затвердженими програмами у міській громаді.

Так, на виконання цільової Програми «Турбота» на 2018 виділено 5 тис. грн. Двом військовослужбовцям, які проходитимуть службу у Збройних Силах України – 24 тис. грн. Також 10 осіб отримають фінансову підтримку згідно з затвердженою Програмою «Сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних проблем дітей-інвалідів з діагнозом дитячий церебральний параліч (ДЦП)» Шполянської об’єднаної територіальної громади у 2018 – 2020 роки на загальну суму 19 тис. грн та одноразову грошову допомогу дитині-сироті в сумі 1810 грн.