Товмачани відзначили День села і храмове свято

ФОТОРЕПОРТАЖ

Хоч на визначеному місці в Товмачі ще не зведено стін нової церкви, але традиція відзначати на Покрову храмове свято існує вже багато десятиліть. Тому цього дня місцева громада зібралася в центрі села, щоб разом посвяткувати, поспілкуватися, посмакувати відмінним кулішем, який готували у великому казані на вогнищі. Дітям організували чимало різних розваг — на батутах, надувних гірках, квадроциклах, для них до того ж приготували смачний сюрприз — морозиво і солодку вату.

Святкові мелодії духового оркестру закликали всіх селян і гостей до зали сільського будинку культури, де проходили урочистості та чудова концертна програма товмацьких артистів-аматорів.

КУЛЬТУРА — НА ВИСОКОМУ РІВНІ
— У нас діють 11 колективів, серед яких духовий оркестр, учасниками якого є переважно діти, — розповідає про життя закладу культури художній керівник Анатолій Козленко. — Також є багато вокальних ансамблів — чоловічий, жіночий, дитячі, театральна група, художні читці.

Директор будинку культури Антоніна Козленко продемонструвала три кімнати, де за рахунок коштів сільського бюджету здійснено ремонтні роботи. Загалом у будівлі замінили майже всі вікна на склопакети, чим суттєво утеплили будівлю, планують і надалі оновлювати її і наближати умови роботи працівників культури до високоякісних.

Сільський голова Сергій Коваль, який напередодні відзначав свій день народження, привітав односельчан зі святом, вручив грошові премії та медалі учасникам АТО: Віталію Приблуді, Сергію Варяниці, Миколі Темненку, Олегу Проценку, Роману Козленку, Богдану Назімову, Василю Кирченку, Артему Крюку, учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС Олександру Гетьману, подарунки найменшим і найстаршим жителям, багатодітним родинам. Сергія Валентиновича також привітали з днем народження і Днем захисника України, оскільки він теж є учасником бойових дій в зоні АТО. Сільському голові вручили медаль та подарунок у вигляді скульптури козака.

СЕЛО, ЯКЕ ДЕМОНСТРУЄ ГОСПОДАРСЬКО-УПРАВЛІНСЬКИЙ ТАЛАНТ
Привітали товмачан і шановані гості свята. Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко у своєму виступі зазначив, що приємно надсилати вітання селу, де люди розуміють такі суспільно-важливі потреби у галузі освіти, культури, охорони здоров’я, плануючи згідно цих пріоритетів місцевий бюджет. Приємно, що в Товмачі збереглися тваринницькі ферми, а люди мають робочі місця. Приємно, що працьовиті товмачани водночас і патріотичні — саме їм належить успіх у створенні історико-просвітницького фестивалю «Товмацький курінь».

Представник LNZ Group Сергій Струк, бажаючи товмачанам розквіту і добробуту в родинах, теж наголосив на важливості просвітницького об’єднання «Товмацький курінь», яке має на меті не лише висвітлювати приховувану десятиліттями справжню історію звитяги українських захисників рідної землі, а й надати туристичної привабливості нашій місцевості. Сергій Михайлович від імені LNZ Group подарував для сільської бібліотеки набір цінної історичної літератури відомих українських авторів-істориків Романа Коваля, Василя Шкляра, Володимира Гонського і поета Віктора Подороги.

Не обійшлося свято і без запашного короваю, який розділили між усіма учасниками свята, яких зібралася повна зала. Цей смачний подарунок разом із найкращими побажаннями був вручений завідачем Товмацького відділення LNZ Group Ліною Бобир.

НЕ ГОЛІЦИН, А КОВАЛЬ!
А відомий земляк, заслужений працівник культури України Дмитро Вовк подарував односельцям декілька пісень, серед яких одна адресувалася імениннику — сільському голові Сергію Ковалю під назвою «Мій друже Ковалю». Пісня стала справжнім хітом вечора, бо є українським прототипом російського романсу «Поручик Голіцин». Український варіант відомий іще з 40-х років і найцікавіше те, що пісня написана вояком Української Повстанської Армії Миколою Матолою. Тож просвітництво з «Товмацького куреня» продовжилося і на святі села.

Слова привітань зі сцени надсилали землякам і автор книги про Товмач Василь Швець, подружжя Бурківських — Анатолія і Валентини, яка є внучкою отамана Холодного Яру Івана Лютого-Лютенка, вихідця з Товмача. Саме вони активно долучилися до організації і проведення літнього фестивалю та фінансування будівництва пам’ятного знака повстанцям.

Піснями і взаємними побажаннями миру, добра і благополуччя завершилося святкове дійство у Товмачі, жителі якого є надзвичайно енергійними, працьовитими, талановитими й оптимістичними людьми.

Наталія СТОРЧАК (фото автора).