Товмацькі актори покоряють глядача

«Шполяночка+» вже писала про самодіяльний театр, що діє при Надточаївському сільському будинку культури, організований талановитим керівником Світланою Кобець. Приємно, що на Шполянщині такі цікаві аматорські ініціативи є непоодинокими. Як приклад — артисти Товмацького СБК, які з не меншим ентузіазмом ставлять повноцінні п’єси на велике задоволення односельців — поціновувачів їхнього мистецтва.

Керівником театральної студії в Товмачі є художній керівник СБК Анатолій Козленко, який зазначає, що при їхньому закладі культури діють різні мистецькі гуртки, зокрема, і театральний.

— Практику різноманітних сценок ми застосовуємо дуже давно, а потім вирішили зробити повноцінну театральну постановку, — розповідає Анатолій Анатолійович. — У 1999 році ми презентували першу п’єсу — «Сватання на Гончарівці», яка мала успіх серед наших земляків-глядачів. А потім ставили «Не може бути» за мотивами сюжетів Зощенка (переклали на українську самі), «Москаль-чарівник», «Букет із білих троянд» за мотивами «Фараонів» Олексія Коломійця, «За двома зайцями» Михайла Старицького, сучасну інтерпретацію «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» Миколи Гоголя.

Чи легко нині в селі зорганізувати театральний колектив, підготувати справжню виставу з відмінною акторською грою, постійно і сумлінно проводити репетиції, продумувати декорації, сценарії? Здається, що така робота потребує титанічних зусиль, залізної наполегливості, витримки, а також людської довіри, взаємоповаги, цілеспрямованості.

Із цим повність згоден пан Анатолій. За його словами, цей труд є нелегким, але оправдовується прихильністю й щирими оваціями глядачів, а ще — насолоди від згуртованості однодумців навколо спільних творчих задумів.

— У цьому, напевно, й полягає людське щастя, — посміхається Анатолій Козленко. — Поки що наша трупа виступає по великим святам у місцевому будинку культури, на більшу аудиторію не наважуємося розраховувати. Але все може бути.

Тож усім любителям театру є можливість спостерігати за анонсами у Товмачі та потрапити на вистави місцевих артистів.  

Наталія СТОРЧАК