«Товмацький курінь» побував у гостях у Чорних Запорожців У Корсунь-Шевченківському проходив фестиваль патріотичної пісні «Тихо над річкою»

   19 серпня в Корсуні-Шевченківському вже вдруге відбувся фестиваль «Тихо над річкою».

Ідею проведення цього свята козацької та стрілецької пісні й народної пам’яті минулого року вперше озвучив і зреалізував за допомоги корсунських волонтерів сотник Історичного товариства «Чорні Запорожці» Роман Боровик. Чорні Запорожці виступили основними організаторами свята і цьогоріч. Гучними оваціями зустріла публіка письменника Романа Коваля, аматорів Корсунь-Шевченківщини, казкара-лірника, сценариста, актора, телеведучого, автора телепрограм Сашка Лірника, бардів Василя Лютого і Валерія Мартишка та інших шанованих гостей. Делегація зі Шполянщини в особі активу громадської організації «Товмацький курінь» теж урочисто привітала земляків, подарувавши пам’ятні сувеніри та пісенне вітання від голови організації, заслуженого працівника культури України Дмитра Вовка.

   Магічне місце, де локалізується база Чорних Запорожців у Корсуні, вабить унікальним природним ландшафтом, в котрому гармонійно поєднується дух стародавнього лісу з енергією хвиль ріки Рось. І ось на цих чудодійних берегах минулої суботи зібралося коло не лише шанувальників українського мистецтва, але й прихильників втілення національної ідеї на теренах нашої держави. Зокрема, просвітники з числа Чорних Запорожців продемонстрували музейну експозицію голови Товариства «Меморіал «Народна війна 1917-1932 рр.», створену впродовж 2008-2009 рр. Автори опрацювали в державних і галузевих архівах всієї України понад 350 фондів і близько 1500 архівних справ. Експозиція демонструє понад 300 світлин, багато з яких представлені вперше. Саме осмислення української історії і освітлить шлях до перемоги і вірних орієнтирів в сучасній Україні, — переконані організатори заходу, спілкування з якими тривало не одну годину.

   «Кілька годин поспіль над чарівною Россю, у краї, що пам’ятає звитяги українського козацтва та відчайдушну боротьбу вояків Перших визвольних змагань, лунали старовинні пісні й розмови про нашу непросту минувшину й не менш буремне сьогодення. Нині, коли ми відзначаємо сторіччя Української Революції й ведемо боротьбу із одвічним ворогом на наших східних теренах, як ніколи, важливо об’єднуватися навколо спільного прагнення до волі й перемоги, живити історичну пам’ять і бойовий дух», — переконаний Роман Боровик.

Наталія ДАВИДЕНКО