Традиційне свято села лозуватчани відзначили в храмовий день

Храмове свято в Лозуватці — 4 листопада, в День Казанської ікони Пресвятої Богородиці, коли мешканці села традиційно відзначають День села. Цього року лозуватчани роз­почали святкування ще напередодні — зі встановлення православних хрестів на околицях села, їх освячен­ня та хресної ходи.

Наступного дня в місцевому храмі відбулася святкова літургія, потім мо­лодь села ярмаркувала біля сільського будинку культури — товар складали різні ласощі, приготовлені власноруч з батьками та вчителями. Усі кошти, виручені з ярмарку, направлені на благодійні цілі. Розігрувалася також і лотерея, організована працівниками СТОВ «Першотравневе». Двом жи­телям села пощастило виграти найцінніші призи — вгодованих по­росят. З ентузіазмом метушилися в сільському парку головні кухарі, витвором яких стали смачна каша, борщ та печеня, якою пригощали всіх учасників свята. А біля цен­трального входу закладу культури продовжували тривати урочистості, концертна програма, підготовлена директором сільського будинку культури В’ячеславом Пістолем, художнім керівником Іриною Таран, бібліотекарем Тетяною Карою, тала­новитими школярами. Виконали ве­ликий ряд пісенних номерів і гості з району — квартет «Срібна підкова» районного будинку культури та за­служений працівник культури України Дмитро Вовк. Лунали як ліричні, так і патріотичні пісні на актуальні теми українського сьогодення.

Зі святом земляків вітали сільський голова Станіслав Бойко та представник Групи компаній «ЛНЗ» Сергій Струк, які бажали мирного неба всім жите­лям села і України. Також Станіслав Миколайович щиро подякував від імені громади місцевому орендарю — СТОВ «Першотравневе» Групи компаній «ЛНЗ» за плідну співпрацю в нинішньому році, завдяки якій вирішуються проблеми соціальних закладів, вдалося освітлити значну частину вулиць в селі.

А найголовнішим побажанням кожного, звичайно ж, було здійснення мрій про відступ агресора з нашої рідної української землі, подолання найважчих загроз і ризиків та вихід на шлях розвитку і процвітання на тлі світової арени.

На святі побувала Наталія СТОРЧАК (фото автора та Лілії ГЕГЕЛЬСЬКОЇ).