Це не прості вироби — в них закодована сутність

Навчаючи учнів найстаровиннішого ремесла, який побутував багато віків-тисячоліть серед наших пращурів, ви­кладач гуртка районної станції юних техніків Станіслав Мазурик допомагає своїм учням освоювати як практичні, так і духовно-культурні уроки.

Гончарство як одна з попередніх форм промислового виробництва було розвинене в Україні від найдавніших часів і дуже тривалий час не було відірване від інших родів праці. Від ХVІ—ХVІІ століть гончарство безперерв­но розвивалося, ставши в ХІХ ст. однією з найважливіших галузей українського кустарного виробництва. Гончарі прода­вали свої найрізноманітніші вироби на ярмарках, а часом розвозили у віддалені райони.

Сьогодні виготовлення керамічних виробів з гончарної глини: посуду, кахлів, іграшок, прикрас, сувенірів є досить цікавим і затребуваним мистецтвом з точки зору збереження національної культурної ідентичності, розвитку туристичної галузі, систематизації ши­роких знань про історію України серед суспільного кола всієї держави.

Учень Шполянської ЗОШ №1 Миро­слав Клюковський — найактивніший відвідувач гончарського гуртка при СЮТ. Своєю непохитною наполегливістю він поступово заволодіває особливими навиками, котрі допомагають йому ство­рювати все нові диво-вироби. Вважає, що це мистецтво піддається освоєнню, але для цього потрібне велике бажання і зацікавлення.

Ганна ШВЕЦЬ (фото автора).