“Це загрожує безпеці людей”: шполянам пояснили, навіщо обрізали каштани біля АТБ

Щороку у Шполянській громаді проводять обрізку дерев. Комунальники проріджують, або ж прибирають аварійні гілки. Цю тему шполяни систематично обговорюють, нерідко дискутують й обурюються у соцмережах.

Останні гнівні думки жителів громади стосувались обрізаних каштанів у середмісті Шполи біля магазину “АТБ”. Люди критикують, мовляв, після обрізування замість гілок залишаються стовпи. Додають, що виглядає це неестетично або ж взагалі дерево може загинути. А ще пишуть звинувачення, що нібито хтось заробляє на виготовленні паливних брикетів, знищуючи дерева.

Що таке обрізка дерев, як і чому її проводять - “Шполяночці” розповів директор КП “Благоустрій” Микола Нарадько. Працівники комунального підприємства у Шполі обрізали каштани скрізь, де ростуть ці розкішні дерева, вулицях: Соборна, Героїв Крут, Лозуватській.

“Що люди обурюються знаємо, більше п’яти років, відколи активно почали омолоджувальну і безпекову обрізку дерев, — зазначає Микола Андрійович. — Мешканці громади чомусь вважають, що ми їх нищимо, а деревину використовуємо собі на користь. Каштани, які ростуть по вулиці Лозуватській біля магазину “АТБ”, обрізали у 2021 році. Стовбури максимально оголили, аби верхівки, які додають дереву вітрильності, не призвели до падіння при незначному вітровому навантаженні. Це загрожує в першу чергу безпеці людей, адже там магазини і невеликий ринок та пошкодженню транспорту на зупинках".

Також Микола Андрійович запевнив, що додому стовбури зрізаних дерев ніхто не бере і на виробництві брикетів гроші не заробляють, як вважають люди. Зрізані з метою омолодження і нового кронування гілля каштанів розпиляли і забезпечили родини переселенців чи військових, які у той час потребували дров. Незначна частина пішла на опалення комунальних закладів.

Наразі місцева влада і комунальники впевнені, що мине трохи часу і каштани наберуть нової сили та вигляду і це обов’язково помітять шполяни і гості громади. 

Коментарі