Шполяни урочисто зустріли своїх захисників

Міністерство оборони України збирається демобілізувати 35 тисяч військових до травня, повідомляє прес-служба відомства. З 18 березня в Україні роз­почалася демобілізація військо-вослужбовців, які відслужили рік. Це захисники Батьківщини, які були призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до Указу Президента України №303 від 17 березня 2014 року «Про часткову мобілізацію».

Вранці 18 березня на площі Героїв Майдану шполяни уро­чисто зустрічали своїх земляків, які цілий рік гідно несли службу в зоні АТО. Під оплески вдяч­них шполян крокували містом наші герої — жителі міста Олег Слободяник, Сергій Па­насенко, Олександр Чорногал, Олександр Міцкевич, Андрій Собєнніков, Олександр Шпиця, Артем Воронін, Андрій Кули­нич, матусянин Михайло Вітів, сигнаївчанин Богдан Кисленко, житель Лебедина Володимир Тищенко.

Голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко, вітаючи, нагородив бійців АТО Почесною грамо­тою Шполянської райдержадміністрації та грошовою премією за зразкове виконання службових обов'язків, вірність військовій присязі, мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету та територіальної цілісності країни.

Привітав шполянських воїнів і районний військовий комісар Олександр Тихонов, який був ініціатором урочистостей та особисто їздив за бійцями, щоб разом дістатися рідного краю Голова районної організації Спілки ветеранів Афганістану Сергій Міцкевич, син якого — серед вказаного числа демобілізованих героїв, запропо­нував бійцям залишити свої підписи і назви своїх військових частин на державному прапорі, який зберігатиметься в районному історично-краєзнавчому музеї.

По закінченні урочистостей голова райдержадміністрації Володимир Пота­пенко разом з районним військовим комісаром Олександром Тихоновим провели зустріч з бійцями у залі засідань районної ради. Основні питання спілкування сто­сувалися надання демобілізованим воїнам практичної допо­моги у оформленні статусу учасника бойових дій, за­безпечення пільгами різного роду, психологічно-адаптаційною підтримкою, медичними послугами в разі потреби. Йшлося також про виділення нашим захис­никам згідно із законодав­ством земельних ділянок. До прикладу, у міському бюджеті вже передбачено пільгову плату за дитячий садок родинам учасників АТО, а присутній на зустрічі депутат міської ради Борис Курінний зазначив, що мож­на розраховувати у най­ближчому майбутньому і на інше рішення міськради — про 100-відсоткову компенсацію плати за дитсадок. На його думку, такі можливості у міської ради є.

Володимир По­тапенко висловив подяку всім шполя­нам, хто перераховує кошти на благодійний рахунок Товариства Червоного Хреста, що дозволяє організовувати допомогу українській армії.

— Як постійно наголошує Прези­дент України Петро Порошенко та голо­ва Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко, для кож­ного з нас важливо підтримувати демобілізованих військо вослужбовців-учасників АТО після їх повернення до мир­ного життя, тож ми не зречемося свого громадянського обов’язку, — зауважив го­лова районної держадміністрації.

Наталія ДАВИДЕНКО.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.