ЦВК опублікувала результати парламентських виборів в урядовій газеті Голос України.

У газеті Голос України опубліковано прізвища 421-го народного депутата, обраного на позачергових парламентських виборах 26 жовтня.

У цілому, за підсумками виборів, до складу Верховної Ради VIII скликання обраний 421 народний депутат, з них 225 - за партійними списками і 196 - в мажоритарних округах. При цьому партія "Блок Петра Порошенка" отримала 132 депутатських мандати, "Народний фронт" - 82, "Об'єднання "Самопоміч" - 33, "Опозиційний блок" - 29, Радикальна партія Олега Ляшка - 22, "Батьківщина" - 19, ВО "Свобода" - 6. Від партій "Сильна Україна", "Заступ", "Воля" і "Правий сектор" обрано по одному народному депутату в мажоритарних округах.

Крім того, в 94-ти мажоритарних округах обрані депутати, які балотувалися як самовисуванці.

Відповідно до закону, новообрані депутати не пізніше, ніж через 20 днів після офіційної публікації результатів виборів мають подати до ЦВК документи про звільнення з роботи, несумісної з депутатським мандатом або про відмову від іншого представницького мандата.

Такі документи є підставою для ЦВК, щоб зареєструвати народного депутата і видати йому тимчасове посвідчення, яке дає депутату право скласти присягу в сесійній залі Верховної Ради і вступити в свої повноваження.

Позачергові парламентські вибори в Україні, що відбулися 26 жовтня, відбулися за змішаною системою - відповідно до закону, по 225 народних депутатів повинні були обиратися за партійними списками і в мажоритарних округах.

Разом з тим, вони були проведені лише в 198-ми округах з 225-ти, передбачених законом. Вибори не проводилися в цілому в 27-ми округах: в 12-ти - на тимчасово окупованій території Криму і в 15-ти - в зоні проведення антитерористичної операції (9 округів в Донецькій і 6 - в Луганській області).

За партійними списками на цих виборах обрані 225 депутатів, в мажоритарних округах - 196, ще в двох округах підбиття результатів виборів відкладене - Центральна виборча комісія дала 15 днів окружним комісіям №38 (Новомосковськ, Дніпропетровська область) і №63 (Бердичів, Житомирська область) для виконання рішень судів про повторний підрахунок голосів на 123 і 225 виборчих дільницях відповідно.

Після підрахунку 100% протоколів на виборах в Раду переміг "Народний фронт"

Джерело:http://ua.korrespondent.net