ТВОРИТИ КРАСУ — ОСНОВА ЇЇ СВІТОГЛЯДУ

Колись, років з десять тому назад, у Шполянському районному будинку культури проводилися популярні конкурси для молоді під назвою «Красуня Шполянщини». Глядацький зал був вщент наповнений шкільною та студентською молоддю, яка вболівала за своїх кандидаток на корону. Заходи завжди супроводжувалися цікавими номерами і сплеском радісних емоцій. В одному з таких конкурсів брала участь тендітна дівчинка з Шполянської школи №1 — Іра Сімак. Її я запам’ятала найбільше, хоч першість у конкурсі тоді виборола інша дівчина. У конкурсі «Моє захоплення» Ірина демонструвала всьому залу свої картини, написані аквареллю та олією. «Фарби для мене — це святе!» — пояснила Ірина тоді публіці.

Минали роки і творчі роботи Ірини з’являлися на різних мистецьких виставках районного рівня, її картини купували керівники підприємств, навіть стіни кафе «Центральний» відомого підприємця Павла Мальчика прикрасили колоритні натюрморти з-під її пензля. А в квітні минулого року у обласному центрі Черкаським обласним музеєм була організована її перша персональна виставка у рамках проекту «Талановита молодь Черкаського краю», присвяченого 60-річчю утворення Черкаської області. Живопис Ірини Сімак вражає живою грою кольорів і вишуканістю багатогранних сюжетів, передає настрій з реального світу краси.

Закінчивши Шполянську школу мистецтв, Ірина обрала іншу спеціальність при здобутті вищої освіти, але писати не полишила. І справді, мабуть, фарби для неї є святим знаряддям на все життя, адже з кожним роком вона створює неповторні твори, переважно в стилі реалізму. А нещодавно вона освоїла нове в живописі — дизайнерський розпис стін приміщень (панно). Отож, простір для її творчості розширюється, вбираючись немов живими пелюстками розкішного квіту. Близько 150 робіт складає творчий доробок пані Ірини.

Нині вона працює в Черкасах діловодом в одній з державних установ. Весь свій час поза основною роботою присвячує живопису. А попереду — неосяжний простір для реалізації нових художніх ідей, які ми, шполяни, з радістю чекатимемо на майбутніх презентаціях її картин.

Розмовляла Наталія ДАВИДЕНКО