На Шполянщині вшанували матерів

В усіх народів, в усі віки жінка-матір була уособлен­ням святості, ніжності і любові. Впродовж усього життя вона оспівана поетами, увічнена художника­ми.

У другу неділю травня в Україні, в час, коли природа наливається красою, відзначається День матері.

Нинішнього року в районі йому було приурочено низку заходів, на яких вшановували матерів-героїнь, матерів-трудівниць.

Тематичний вечір, присвяче­ний Дню матері під назвою «Мати — берегиня роду» відбувся минулої п’ятниці у міському бу­динку культури.

На святі почесне місце займали багатодітні матері: Катерина Нікуленко, Галина Денисенко, Людмила Золотоверха, Віра Колос, Антоніна Чудна, Маргарита Дьоміна, Вален­тина Гніденко; матері воїнів, які за­хищають рідну землю на сході нашої країни: Віра Недопас, Лідія Ремез, Надія Дульнєва, Параска Гуцало.

— Материнство — безцінний Бо­жий дар, вічне джерело людського буття, основа сім'ї та роду. Саме уро­ки матері є головним дороговказом на життєвому шляху дітей, а її любов — найнадійнішим оберегом, — зазна­чив міський голова Сергій Кравченко, вітаючи присутніх у залі. — Доземний уклін вам, дорогі наші матері, за ваше велике серце, за ніжність і ласку, за безмежне терпіння і щоденну копітку працю.

Особливі слова вдячності Сергій Володимирович висловив багатодітним матерям нашого міста, які опікуються дітьми-сиротами. Багатодітним матерям було вручено подяки та подарунки міськвиконкому. Не забули подякувати і майстриням Валентині Музиченко, Тетяні Вдовик, Оксані Бойко, виставку робіт яких було організовано у фойє будинку культури.

Привітали присутніх зі святом також начальник відділу культури Шполянської райдержадміністрації Анатолій Лозовий, начальник районного управління сільського господар­ства Володимир Коваль, мати-героїня — Катерина Нікуленко, завідувачка дитячим садком «Ялинка» Юлія Кравченко.

Свої святкові концертні номери да­рували впродовж вечора танцюваль­на група дитячого садочку «Ялинка», які виконали український танець «Че­ревички»; учениця Васильківського професійного ліцею Альона Рука­вець; народний самодіяльний ан­самбль «Вечорниці» та вокальний жіночий дует у складі Ніни Кравченко і Лідії Поліщук; Тетяна Хонько; учас­ники народного аматорського ансам­блю «Берегиня»; учениці вокальної студії школи мистецтв Надія Олійник та Аліна Степаненко; солістка на­родного аматорського ансамблю «Шанс» Оксана Присяжна та тріо колективу; рядки поезії, присвячені жінці-матері, читала Алла Самойлен­ко.

Цього дня святкували й 40 років з дня відкриття музею бойової та трудової слави колишнього колго­спу ім. Жданова, де висвітлено історію господарства, досягнення буряководів, механізаторів, тваринників та працівників інших галузей. Тож спогади організатора музею Олени Остапенко повернули усіх присутніх в минулі роки.

Згадали на святі і про жінок, які ко­лись працювали у колгоспному дитя­чому садку «Берізка», і яким присвя­чений один зі стендів музею. Ці жінки, серед яких Галина Фесенко, Поліна Медвідь, Надія Баченко, Ніна Май­борода віддавали малечі всю свою душу і знання. Зовсім юною прийшла працювати у цей садок Юлія Крав­ченко. А згодом шполяни обрали її депутатом міської ради, а ще згодом довірили їй дитячий садок «Ялин­ка», який під її керівництвом нині є одним із кращих дитсадків Черкащи­ни. Запросили на це свято і колишніх вихованців садка.

Своїми оплесками присутні у залі довго аплодували організаторам те­матичного вечора за подаровану їм святкову програму, за увагу і турботу.

* * *
Святковий вечір нинішнього понеділка організували до Дня матері і працівники районної бібліотеки для дорослих. На нього були запрошені багатодітні родини району. Зокрема, родина Корнієнків, яка виховує 12 дітей та Гончаренків, де зростає семеро діток із с. Журавка. Курінні-Ріпки із с. Мас­лове та Конончуки із с. Мар’янівка виховують по семеро діток; родина Діденків із с. Лозуватка — троє дітей.

Присутній на заході голова рай- держадміністрації Володимир Пота­пенко привітав усіх зі святом — Днем матері, подякувавши родинам за виховання дітей та побажавши їм здоров’я, добра і удачі. Володимир Миколайович вручив матерям пода­рунки, а працівники районного будин­ку культури подарували свої пісенні вітання.

* * *
З нагоди Дня матері в приміщенні філії відділення соціально-побутової адаптації для пенсіонерів та інвалідів с. Лебедин теж відбулося свято. До центру завітало багато його постійних і найактивніших відвідувачів, які постійно з нетерпінням поспішають на всі заходи, що проводяться тут.

У приміщенні було організовано виставку вишитих рушників, робіт із природніх матеріалів, фотостенди.

Пенсіонерів та інвалідів щири­ми словами привітала керівник філії терцентру соціальної адаптації Ніна Горєлова, ознайомивши з історією цього свята. Зі словами добрих по­бажань до своїх односельчан зверну­лась і пенсіонерка Юлія Гаврилюк.

Святкова програма, у якій брали участь усі учасники заходу, включала й веселі конкурси та ігри, і українські пісні та танці, і чаювання, не залишив­ши байдужими жодного із присутніх. Тож керівник закладу Ніна Горєлова висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до цього свята, музичному працівникові Миколі Зайцю за допо­могу в організації, за його чудові пісні та жарти.

Довго не хотіли розходитися учас­ники свята, адже такі зустрічі для них — частинка свята душі.

Лариса БАЧИНСЬКА  (фото автора).