У день боротьби зі СНІДом учні розширювали знання про хворобу

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми.

Вперше відзначати цей день почали 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Про проблему ВІЛ/СНІДу має знати кожна людина. Щоб не стати ВІЛ-інфікованим, потрібно знати, як уберегтися від інфекції. З цією метою в Шполянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №5 учнями 9 класу та класним керівником Людмилою Курінною було проведено усний журнал «СНІД – загроза людству». Були висвітлені питання історії виникнення захворювання, шляхи зараження, перші симптоми хвороби,  були розглянуті питання пандемії сніду в Україні та особливості її поширення. Знання про дотримання правил безпечної поведінки, методів профілактики ризиків зараження ВІЛ учні отримали, переглянувши презентацію та відеоролики про відомих людей, хворих на цю страшну хворобу.

Після отримання інформації, учням було запропоновані для розгляду ситуації «Що б ви зробили?» на які лунали відкриті і щирі відповіді та питання вікторини «ВІЛ – СНІД: у чому різниця?»  Учні були зацікавлені проведеним заходом і відкритими  до розмови. Кожен , хто  правильно відповідав на поставлені завдання отримував «червону стрічку» символ підтримки людей які живуть з ВІЛ.

По завершенні заходу класний керівник, Людмила Курінна наголосила: «Пам’ятайте, ваше життя у ваших руках. Зробіть усе можливе, щоб проблема ВІЛ/СНІДу не завадила вашому майбутньому. Все залежить від вас самих. Цінуйте життя, яке вам подарували ваші батьки»

Лариса Лісогор, заступник директора з виховної роботи