Щось новеньке

Наскільки корисна скандинавська ходьба?

Чи чули ви, що таке «скандинавська ходьба»?

Першовідкривачами цього напряму фізичної культури вважають професійних лижників Фінляндії.

Ще в 40-х роках минулого століття вони розробили методику скандинавської ходьби з палицями, яка була покликана допомогти їм залишатися в ідеальній фізичній формі в періоди між сніговими сезонами.

 Висока ефективність тренувань обумовила подальше використання методу в лікувальній фізкультурі і техніках реабілітації людей з травмами хребта. А повсюдна популярність прийшла до фінської ходьбі в середині 90-х, коли одна компанія вперше представила на ринок спеціалізовані палки для цього виду спорту, а також провела масовану маркетингову кампанію з його популяризації.

Плюси цього виду спорту очевидні. Відгуки на скандинавську ходьбу з палицями демонструють її позитивний вплив на організм і здоров`я.

*Зокрема, вона одночасно тренує 90% всіх м`язів тіла, забезпечуючи рівномірне навантаження на верхню і нижню групу м`язів.

* Спалює більше калорій, ніж інша спортивна ходьба. Півгодини тренувань позбавляють 300 калорій і на 24 години забезпечують активізацію обміну речовин.

*Тонізує роботу серця, серцево-судинної системи. В середньому пульс «ходака» зростає на 10—15 ударів.

*Підвищує витривалість організму, що необхідно людям з проблемами здоров`я та професійним спортсменам.

*Повертає рухливість і повноцінне життя людям після травм опорно-рухового апарату.

Унікальність методу полягає також у тому, що під час занять хребет і колінні суглоби випробовують мінімальне навантаження. Завдяки чому скандинавська ходьба підходить для літніх людей як  щоденний фітнес, особам з граничним перевищенням ваги, яким заборонені активні фізичні вправи.

Висока інтенсивність спалювання калорій дозволяє рекомендувати скандинавську ходьбу для схуднення. Особливо в тому випадку, якщо вам ніколи або не хочеться відвідувати тренажерні зали. Не випадково її називають «спортом ледачих».