У День скорботи шполяни вшанували загиблих у Другій світовій війні

22 червня Шполянщина вшанувала пам’ять всіх загиблих воїнів та мирних жителів покладанням квітів до меморіалів пам’яті та хвилиною мовчання. Цього дня 1941 року — у ході Другої світової війни (поч.1939 р.) почалась німецько-радянська війна, яка забрала життя близько 8 –10 мільйонів українців.

В умовах карантинних обмежень покладання відбулись у міському парку Слави і на могилі сержантів-розвідників Першої повітряно-десантної армії Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна у Дар’ївському парку, за участі представників Шполянської міської ради ОТГ — секретаря міської ради Тетяни Каландирець та керуючої справами міської ради Тетяни Герус, Шполянської районної державної адміністрації — голови РДА Наталії Коваль, Шполянської районної ради — керуючого справами районної ради Сергія Гребенюченка, представників ветеранських організацій.

У Шполянській центральній районній бібліотеці ім. М.Томенка з нагоди Дня скорботи та вшанування жертв війни відбулась година пам’яті «Ті дні у пам’яті народній». У читальному залі та юнацькому секторі організовані  книжкові виставки:  виставка-пам’ять «Ми пам’ятаємо про вас, герої!» та  «Той біль із часом не минає», на яких експонуються історичні матеріали, що висвітлюють причини, перебіг і наслідки однієї з найбільших і найтрагічніших подій ХХ століття – Другої світової війни.

Нагадаємо, що День пам’яті засновано указом Президента України «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні» № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року.