У готовності навчальних закладів керівник району переконувався особисто

На початку серпня розпочалися об’їзди комісії Шполянської райдержадміністрації з перевірки готовності навчальних закладів до нового навчального року. Комісія проводила свою роботу на чолі з головою райдержадміністрації Володимиром Потапенком, а також за участі фахівців відділу освіти, санітарно-епідеміологічної служби та пожежної частини. Зверталася увага на стан готовності шкільних приміщень, спортивних споруд, котелень та інших будівель, впорядкованість квітників, прилеглої території, дотримання санітарно-гігієнічних норм та вимог державного пожежного нагляду.
Враховуючи складний час, недофінансування галузі, відсутність коштів на ремонтні роботи, керівникам навчальних закладів вдалося залучити спонсорські кошти та з допомогою педагогічних колективів, обслуговуючого персоналу, батьків виконати великий обсяг ремонтних робіт та упорядкування шкільних територій.
— Загалом, я задоволений побаченим, — коментує стан навчальних закладів в районі Володимир Потапенко. — Відчутно, що наші вчителі є патріотами своєї професії і докладають багато зусиль, зокрема, і власних коштів, аби діти навчалися у хороших умовах. Зараз вкрай важливо, щоб новий навчальний рік успішно та вчасно розпочався в усіх школах району. Головне, аби діти отримали рівні можливості на здобуття освіти, почувались у класах тепло та затишно і ніщо не відволікало їх від здобуття нових знань. Питання ж утримання мережі закладів освіти перебуває на першому місці, постійно працюємо над наповненням районного бюджету, продовжуємо співпрацю з сільськими головами, сільгосптоваровиробниками, орендарями земельних ділянок. Освіта й надалі буде підтримуватися з боку районної влади, — запевнив Володимир Миколайович. А також додав, що тримає своє слово — обіцяні 20% доплати за престижність педагогічним працівникам з вересня поточного року буде відновлено, мережу навчальних закладів у 2015 році повністю збережено, всі навчальні заклади розпочнуть роботу вчасно.
За результатами першого дня огляду-готовності складено відповідні акти, надано рекомендації щодо вивчення базових дисциплін, тематики Першого уроку у загальноосвітніх навчальних закладах у 2015/2016 навчальному році, а також графік колективних форм роботи на серпень.

Оксана ГУКАЛО, провідний спеціаліст відділу освіти Шполянської райдержадміністрації.