У господарстві шполянина “чупакабра” знищила кролів, не залишивши сліду

Минулого тижня, коли житель Шполи Георгій Анатолійович прокинувся рано-вранці і пішов попоратися по господарству, то у клітках, де розводив кролів, не знайшов жодного.

Мешкає пан Георгій у приватному будинку по вулиці Івана Гончара у Шполі.

– У мене є хвіртка на город, розповідає чоловік. – Вона зварена з товстої 8-ми мм проволоки і обтягнута сіткою. «Хтось» ту сітку відтягнув, проволоку знизу погнув, щоб пролізти. Виходжу і бачу, що одна годівниця відірвана, а на місці, де кролиця привела кроленят, їх немає. На іншій клітці – те ж саме: все відірвано, перекинуто. Пух по всій клітці розкиданий. Ні тушок, ні слідів ніяких немає.

Чоловік пригадує, що колись вже таке траплялося в його господарстві. Але тоді був відігнутий і відірваний лише верх клітки, і сітка була відігнута, ніби хтось перелазив. А це видно, що «попоралась» не людина, розмірковує господар, бо клямка, якою можна було б відчинити клітку, була на місці, а відігнуто і відтягнуто все лише знизу.

– Таких випадків є багато, – коментує завідувач Шполянського відділу Звенигородськї районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимир Овчаренко. – Так може нападати лисиця, тхір, куниця. Коли у тварини неадекватна поведінка, в результаті хвороби на сказ, вона проявляє агресію, і їй байдуже, кого кусати. Вона кігтями відгинає сітку клітки, якщо клітка на замку, а коли лише замкнена на клямку – то це для неї не перешкода. Це у випадку, коли не «руката» людина прийшла…Бо такі випадки теж  трапляються.

Дійсно, вночі може прийти будь-який хижий звір. Зараз його розвелося дуже багато. Мисливський сезон, у зв’язку з воєнним станом, закритий. Дуже багато розвелося лисиць. Їсти у полі немає чого. Мишей та всіх мишоподібних гризунів, фермерські господарства, які дбають про свої поля, витравлюють. І тому можливі випадки їх нападу на домогосподарства.

Як пригадує ветеринар, років 15 тому вже були такі випадки, коли «невідомий злодій» на чотирьох лапах нищив у господарстві кролів, курей, не залишаючи після себе жодного сліду.

Тож фахівець застерігає шполян, які мають домашні мініферми, бути пильними і захищати свої господарства від нападів таких «вечірніх гостей».