Влітку цього року оздоровчі табори для дітей на Шполянщині не працюватимуть. Представники влади трьох громад, а саме: Шполянської міської аргументують це безпековою ситуацією, сільські Матусівська та Лип'янська — незначною кількістю дітей.
Навчальний рік у закладах освіти школярі завершать так, як і навчалися раніше — очно, дистанційно або у змішаному форматі. А ось як проведуть літній відпочинок молодші жителі громад включаючи внутрішньо переміщених дітей журналістам "Шполяночки" розповіли у міській та сільських радах.
Заступниця міського голови Шполянської міської ТГ, Ірина Каландирець зазначає, що громада опікується всіма дітками, не розділяючи на "своїх" і "чужих".
"Маленькі чи юні переселенці навчаються у місцевих школах, якщо батьки виявили бажання продовжити освітній процес у нашій громаді, — розповідає Ірина Іванівна. — Діти відвідують різноманітні гуртки, які працюють при Центрі дитячої та юнацької творчості учнівської молоді, вони також доступні протягом літа. Якщо ж викладачі за графіком йтимуть у відпустки, дитина може за бажанням відвідувати інший гурток".
Ірина Каландирець каже, що шкільні табори при школах цього року створювати не планують. В умовах війни, так би мовити, "незручний" вид оздоровлення як для учнів, так і для вихователів. Найперше, враховуються безпекові моменти, через постійні повітряні тривоги, замість відпочинку і цікавих розваг діти змушені перебувати у сховищах.
Також у громаді планують ще один проєкт, розрахований на дітей ВПО, про який поки що заступниця міського голови розповісти не може, йдуть завершальні моменти процесу. Маленьким шполянам готують своєрідну “родзинку” — їх чекає сюрприз. А ще, у Шполі є чудовий парк дитячого дозвілля і зараз там розширилась мережа розваг — за кошти місцевого бюджету та відповідальних підприємців нещодавно встановили нові ігрові майданчики.
Голова Матусівської сільської громади, Леся Шаповал каже, що табори відпочинку для дітей ВПО у громаді організовувати наразі немає потреби, дуже мало сімей із дітьми. Люди, які залишились — переважно передпенсійного, пенсійного віку. Троє дітей ВПО навчаються у закладах освіти громади, п'ять учнів продовжили дистанційне навчання у своїх школах, які відвідували до переїзду.
"Якщо надходять пропозиції від благодійних організацій чи фондів щодо літнього відпочинку діток пільгових категорій у таборах поза межами Матусівської громади, сім'ї повідомляємо, — говорить Леся Володимирівна. — Якщо ж, батьки виявляють бажання, ми всіляко сприяємо, щоб прилаштувати діток на оздоровлення".
Подібна ситуація й у Лип'янській сільській громаді. Спеціаліст з питань соціального захисту населення Лип’янської сільської ради Лілія Заєць розповіла, що літні оздоровчі табори для внутрішньо переміщених малюків не планують запускати. А ось 1 червня, у День захисту дітей, готують дітей пільгових категорій до поїздки на виставу у Черкаський драматичний театр.