У його серці — любов до України

Кажуть, що патріотизм, як і любов, керує людською свідомістю, заставляючи робити великі і малі вчинки в ім’я своєї батьківщини. Він, як і честь, виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя і здатні пожертвувати ним заради рідної землі. Патріот живе своїм народом, бо життя народу стає його життям.

Багато таких людей і на нашій Шполянщині. Вони першими відгукуються на заклик про допомогу і першими підставляють своє плече. Інакше просто не можуть. Бо не звикли миритися з несправедливістю, і болить їхня душа за нашу країну.

До таких належить і Анатолій Козленко, який родом зі славного козацького села Товмач. Тут його батьківщина, дорога серцю земля, задля якої він готовий зробити усе, що в його силі, і робить це сьогодні.

Ось вже два десятиріччя Анатолій Анатолійович працює в Товмацькій школі вчителем фізкультури, викладає й музику. Але його життя не обмежується лише шкільними уроками. Він живе життям села та району, активний учасник художньої самодяльності. Є депутатом районної ради.

Виріс Анатолій у простій селянській родині. Ще зі шкільних років палав у його душі вогник любові до своєї української землі, культури і традицій, які ніколи і ні на що не проміняв би. З дитинства мав незламну волю й активну життєву позицію. Мабуть, — вважає Анатолій Анатолійович, — це дісталось йому у спадок від батьків.

― Моя мама ― Олександра Миколаївна ― ніколи не могла миритися з несправедливістю. Батько ― Анатолій Федотович ― працював ветлікарем на фермі і свого часу був затятим комуністом,― згадує Анатолій Козленко. ― Він вів у селі політшколу, підтримував комуністичні ідеї, і не хотів ані на крок поступатися принципами. Коли ж я повернувся зі служби в армії додому, а було це у 1989 році, саме тоді і настав переломний момент у батькових поглядах. Ми часто дискутували з ним щодо історії нашої країни, її сумних сторінок. Батько багато читав і, врешті-решт, таки поміняв свої погляди на націоналістичні, і вже до кінця своїх днів не зраджував їм і носив вишиванку.

Важливу роль в житті Анатолія Козленка відіграла постать В’ячеслава Чорновола, за якого він свого часу віддавав свій голос і вірив, що саме завдяки цій людині Україна може йти правильним курсом. Не судилося тоді… Та вогонь в душі чоловіка продовжував палати, і незламною залишалася віра в те, що таки настане переломний для України час, коли українці об’єднаються і піднімуться з колін.

В селі Анатолій Анатолійович користується авторитетом. Коли в Товмачі, яке стало учасником третьої хвилі міжнародного проекту ЄС/ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III», створювалась громадська неприбуткова організація, яка займається реалізацією проекту, то саме Анатолію Козленку громада довірила очолити її.

― Зібравши у селі установчі збори, ми роз’яснили селянам, що це за проект і як він впроваджуватиметься в життя у Товмачі, зацікавили їх і отримали підтримку, ― розповідає Анатолій Анатолійович. ― Громада села вирішила, що соціальним об’єктом, який потребує нагального ремонту, є школа. Тому, крім коштів, які надійдуть в рамках проекту, свою фінансову допомогу нададуть сільська рада та жителі села.

Активне, насичене різними подіями життя цього чоловіка. Найбільше мріється Анатолію Козленку, щоб більше ставало на нашій землі людей-патріотів, які щиро вболівають за долю своєї країни. Бо тільки об’єднавшись, можна досягти мети, ― вважає він.

Сьогодні Анатолій Анатолійович ― активний учасник усіх заходів, які проводяться в районі, є депутатом районної ради та членом Громадської ради при райдержадміністрації. Нещодавно побував у зоні АТО, де провідував своїх земляків-побратимів. За його керівництва та участі в сільському будинку культури Товмача працюють 11 колективів художньої самодіяльності, які беруть участь в обласних, районних та сільських заходах. А у вільний час залюбки фотографує, знімає відео, займається відеомонтажем. Випускні вечори, ювілеї, дні народження і весілля не проходять у селі без місцевого кінорежисера Козленка…

18 травня Анатолій Козленко перегорне ще одну сторінку свого життєвого альбому. Колектив газети «Шполяночка+» вітає Вас, шановний Анатолію Анатолійовичу, з днем народження, бажає Вам міцного здоров’я, благополуччя, щастя, подальших успіхів у будь-яких починаннях, щоденних справах, сміливих планах та сподіваннях. Хай доля збагачує Вас життєвою мудрістю, енергією, натхненням та радістю сьогодення. Хай ніколи не тьмяніє Ваш патріотизм, а любов до своєї землі надихає і окриляє на нові звершення.

Лариса БАЧИНСЬКА.