У Лебединському НВК №3 економлять тепло і гроші

Враховуючи усі виклики, які диктує час, директор Лебединського НВК №3 Сергій Осаула ще влітку задумався над тим, яких заходів вжити, щоб суттєво зекономити на фінансах та зберегти тепло у навчальному закладі. Правду кажуть, коли людина має бажання і діє — її задум обов’язково здійсниться. Вивчаючи різні варіанти економії, було вирішено замінити користування газом на тверде паливо та модернізувати існуючу систему теплопостачання. В цьому допомогло підприємство ТОВ «Енергія» (с. Водяне), де не лише виготовляють пілети для топки, а й інвестують кошти в будівництво котелень з установкою твердопаливних котлів.

У Лебединському навчально-виховному комплексі свого часу топили дровами й вугіллям, потім встановили газове опалення. Сьогодні ж настав час погосподарськи підійти до організації опалювального сезону в школі і, не гаючи часу, впроваджувати нові технології.

— Спочатку все ретельно порахували і зважили, — розповідає Сергій Осаула. — Адже важливо зберегти і тепло, і гроші. З переходом на тверде паливо, враховуючи ціну на пілети і їх витрату за день, ми економимо енергоресурси на 40%. Хоча й газовий котел залишився. Топити пілетами розпочали з 25 грудня минулого року і вже помітно відчули різницю: в приміщені школи тепло, а обходиться це набагато дешевше.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).