У Лип’янці знаходять нові джерела доходів

«Ми ходимо по золоту», — не раз цей вираз виникав на слуху, коли йшлося про розширення кола ресурсів, які збагачують скарбниці органів місцевого самоврядування. Про те, що на Шполянщині існує багато резервів для наповнення місцевих бюджетів, говорили не один рік на рівні керівництва райдержадміністрації. На одній із нарад із сільськими головами керівник району Володимир Потапенко зазначив, що у Топильній здано в оренду кожен клаптик землі, ставки та пасовища, тож і надходження до сільського бюджету в цій громаді тут максимальне, та чи усі сільські ради сповна використовують у себе наявні ресурси?

Задумавшись над цим питанням, сільський голова Лип’янки Сергій Іщенко проаналізував наявні ресурси на території сільської ради, щоб зважити, на скільки можна збагатити місцеву скарбницю. Так, в минулому році на площу під колишнім колгоспним садом укладено договір оренди під 4,5% від грошової оцінки, а в нинішньому році — на 17 га ріллі, яка досі гуляла і тепер принесе додатково близько 60 тис. грн. доходів до бюджету.

— На меті є й інші земельні ділянки, як потенційний ресурс для збільшення дохідної частини нашого бюджету, над цим продовжуємо працювати, — каже сільський голова Сергій Іщенко. — Цю роботу проводити варто, адже й справді «ходимо по золоту», потрібно, щоб кожен клаптик приносив заробіток громаді.

І це таки додає наснаги впроваджувати все нові господарські ідеї. Цього року лип’янці осучаснять місцеву туристичну родзинку — криничку з джерелом, яку огородять та викладуть навколо тротуарну плитку «Старе місто». Також удосконалиться і територія навколо нового храму, встановиться огорожа тощо.