У Матусові група швидкого реагування зупинила розбій

ЕКСПЕРИМЕНТ: ХТО НАСТУПНИЙ?

У рамках спільного проекту Консультативної місії Європейського Союзу та Міністерства внутрішніх справ України нині в нашій державі впроваджуються нові форми і методи роботи поліцейських, метою яких є створення поліції швидкого реагування. Правоохоронців, заради скорочення часу реагування на звернення громадян, розподіляють на групи швидкого реагування та закріпляють за ними відповідні райони. Це дає змогу скоротити прибуття міліціонерів на місце злочину у межах міста до чотирьох-п’яти хвилин (по району — до 15—20 хвилин), значно покращувати матеріально-технічне забезпечення відділів МВС та розширювати кадровий потенціал.

Експерименти проводяться нині, зокрема, на Львівщині. Нещодавно міністр МВС Арсен Аваков, побувавши там з робочим візитом, ознайомився із проблемними моментами: від необхідності збільшити штатну чисельність підрозділів громадської безпеки до внесення змін у кримінальне законодавство, зокрема — в частині прийняття Кодексу про кримінальні проступки. Водночас відзначив, що збільшення кількості груп швидкого реагування на вулицях дало змогу забезпечити ефективну протидію правопорушенням. Як наслідок, суттєво зріс рівень довіри місцевої грмади до роботи правоохоронців. Під час брифінгу він зазначив, що вже прийнято Закон України «Про Національну поліцію» і всі необхідні супутні закони. Арсен Аваков підкреслив: «Поліція повинна бути сервіс-ним інститутом, а людина в поліцейській формі — допомагати людині на вулиці. У нас три місяці для того, щоби перейти від пострадянської міліції до нової поліції, від ситуації «карати і кришувати» — до визначення «служити і захищати».

Варто відзначити, що й на Шполянщині є суттєві результати із впровадженням груп швидкого реагування. Як розповів «Шполяночці+» заступник начальника Шполянського відділення поліції Вадим РІЗНИК, у Матусові з початку 2016 року вже діє в рамках експерименту група швидкого реагування. Депутати Матусівської сільської ради прийняли на поточний рік програму профілактики злочинності, якою передбачено кошти на бензин для правоохоронців.

— У Матусові люди були дуже збентежені загрозливою ситуацією, коли панував розгул масових грабежів, злочинці ввели в стан терору населення — крали домашню птицю, метал, все, чим можна поживитися, — розповідає Вадим Олексійович. — Тепер правоохоронці патрулюють село в нічний час, до них долучаються представники громадського формування. Це дало значний результат — злочинці принишкли і не наважуються більше безчинствувати.

За словами пана заступника, відповідно до нововведених форм роботи правоохоронців, у Шполянському районі планується запровадити 5 груп швидкого реагування: у Шполі (обслуговуватиме місто, Лозуватку, Топильну, Терешки, Сердегівку і Мар’янівку), Лебедині (плюс Журавка), Водяному (включає всі південні села), Скотаревому (Товмач, Соболівка, Капустине, Васильків і Іскрене), у Матусові (Сигнаївка, Надточаївка, Бурти і Станіславчик). Якщо Міністерство внутрішніх справ розпочне фінансування своєї реформи, то ці групи діятимуть цілодобово, можна буде розраховувати на транспортне забезпечення, і, що важливо, збільшення штатної кількості особового складу відділення поліції.

У тому, що це дієво, вже переконалися матусяни, які, порадившись, вирішили організувати протидію злочинцям. Саме час і іншим селам запозичити у них досвіду, адже проблема з грабіжниками існує нині скрізь.

Наталія СТОРЧАК.