28 листопада 2019 року у Матусівській об’єднаній територіальній громаді відбулося перезахоронення військових льотчиків, що загинули під час Другої світової війни, захищаючи село Матусів.
28 листопада жителі Матусівської об’єднаної територіальної громади, керівництво та працівники сільської ради, педагогічні та учнівські колективи НВК №1 та №2, всі небайдужі зібралися на сільському кладовищі, щоб вшанувати пам'ять загиблих воїнів, які визволяли нашу землю від фашистських загарбників в роки Другої світової війни.
Попередньо братська могила радянських воїнів та надгробний пам’ятник знаходилась на території Матусівського цукрового заводу. Після припинення роботи заводу пам’ятник перебував у занедбаному стані.
Як зазначила на відкритті мітингу перший заступник голови громади Ірина Береза, рішення реставрувати пам’ятник загиблим воїнам та перенести останки солдат на Алею Слави сільського кладовища було прийнято з метою приведення в належний вигляд пам’ятника та могили, щоб всі бажаючі могли з повагою вшанувати героїв, які загинули, захищаючи село Матусів.
Як повідомляє прес-служба Матусівської ОТГ, для реставрації пам’ятника було запрошено скульптора – Любов Медуху, яка упродовж місяця працювала над відновленням пам’ятника воїнам, зберігаючи його історичний вигляд.
Пошуковий загін «Пам'ять і слава», під керівництвом Олександра Назарова провів належні роботи з ексгумації останків воїнів.
Зі слів Олександра Назарова, присутнім стало відомо, що з восьми воїнів, які були вказані на табличці біля пам’ятника, шестеро поховані в братській могилі біля обеліску Слави в центрі села Матусів, а двоє – числяться в списках пропавших безвісті. У своєму виступі Олександр Назаров зауважив, що після проведення розслідування та дякуючи всім небайдужим матусянам, які допомогли встановити істину, було відновлено історичну справедливість, а саме: в могилі на території цукрового заводу були поховані п’ятеро військових льотчиків, які в ніч на 5 травня 1944 року, загинули в катастрофі, повертаючись з бойового завдання.
На Алею Слави сільського кладовища було перепоховано останки Ухалова Веніаміна Євгенійовича, Ванькова Олексія Павловича, Петрова Григорія Івановича, Бірюкова Михайла Петровича, Крайнова Олександра Олексійовича.
Сільський голова Василь Колісник у своєму виступі висловив пошану полеглим воїнам, які поклали свої голови за визволення України від фашистів, і запропонував вшанувати їхню пам'ять хвилиною мовчання.
Панахиду за полеглими воїнами провів військовий капелан ієрей Ігор Лозіцький.