У МОЗ розробили нові правила для ВУЗів: як вчитимуться студенти під час карантину

Українські вищі навчальні заклади у зв'язку з епідемією коронавірусу отримали від МОЗ нові рекомендації щодо навчання студентів у 2020/2021 навчальному році. ВНЗ радять пильно стежити за дотриманням карантину в студентських гуртожитках і проводити заняття студентів-медиків в аудиторіях, які не перебувають в лікарняних корпусах, пише "ТСН".

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак під час брифінгу 27 серпня.

Микичак наголосила, що передусім йдеться про попередження спалаху коронавірусу в гуртожитках, де проживають студенти.

- Мають дотримуватись виключно всі рекомендації, які стосуються попередження коронавірусу, які надіслані до ВНЗ. Крім того, також є рекомендації до організації навчального процесу в аудиторіях, - сказала Микичак.

Також увагу слід звернути те, що студенти-медики під час практичних занять у лікарнях повинні зі всією відповідальністю дотримуватись протиепідемічних вимог, встановлених для закладів охорони здоров’я. Зокрема, у МОЗ рекомендують мінімізувати заняття в аудиторіях, які перебувають в лікарняних корпусах. А там, де лікуються хворі на коронавірус, занять взагалі не буде.

- Ми рекомендуємо кафедрам звести до мінімуму проведення лекційних занять в тих лекційних аудиторіях, які розташовані в лікарняних корпусах і безпосередньому сусідстві з відділеннями, де лікуються пацієнти. Без сумніву, не будуть проводитись лекційні зайняття у тих лікарнях і практичні заняття, які мають статус "коронавірусних": тих, де лікуються пацієнти з коронавірусною хворобою, - додала Микичак.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що 1 вересня у школах розпочнуться навчання. У "зелених" та "жовтих" зонах у класі вчителі можуть працювати без маски за умови дотримання відповідної дистанції або з використанням захисного щитка". Але у зонах з "червоним" рівнем епідеміологічної небезпеки занять не буде.