У п'ятницю, 2 лютого, в селі Легедзине, що на Тальнівщині, в музеї "Трипільська культура" представили один із найдавніших зразків тканини, якому майже 6 тисяч років. Показ відбувся під час відкриття оновленої вхідної групи. Роботу профінансував Благодійний фонд "МХП - Громаді".
Про це повідомляє "Про Все".
Донедавна екскурсії до музею було проблематично проводити через наявність лише одного старого входу, тоді як за всіма вимогами повинні бути центральний та пожежний входи. Аби розблокувати екскурсійну діяльність закладу, Благодійний фонд "МХП-Громаді" оновив вхідну групу в межах національного проєкту "Збереження культурної спадщини".
Директор Державного історико-культурного заповідника"Трипільська культура" Владислав Чабанюк підтвердив, що раніше для показу експонатів людям було значно менше умов.
"Відкриття вхідної зони - один один із етапів нашого тернистого шляху до майбутнього європейського музею, - говорить Чабанюк. - Без підтримки меценатів, ми навряд чи б розвивалися. У нас матеріал не лише з нашого регіону і його потрібно показувати людям. А щоб показувати, потрібні умови. Нині у нас є якісно зроблений мистецький вхід. Людина, підіймаючись, розуміє, що вона заходить у якесь потужне місце. Ми над цим працювали завдяки "МХП - Громаді". Пройшло менше пів року і ми вже відкриваємо вхідну зону".
Голова Наглядової Ради БФ "МХП-Громаді" Юрій Мельник пояснює, що відтепер відвідувачі зможуть відчути себе у комфорті.
"Ми не зупинили свою діяльність через повномасштабне вторгнення росії, каже Юрій Мельник. - Ми будемо й надалі розвивати українське виробництво в Україні, допомагатимемо українській армії. Наразі створили програму підтримки ветеранів та військових "МХП Поруч". Стосовно даного музею: так, ми допомогли створити вхідну групу. Ми заходимо і відчуваємо себе у комфорті й цивілізації, яка існувала ще 5-7 тисяч років до н.е., коли на московських болотах ще квакали жаби".
Директорка Благодійного фонду Тетяна Волочай згадує, що вперше вона побувала у музеї минулого року. Під враженням, запропонувала директору Владиславу Чабанюку податися на грант від "МХП-Громаді".
"Я тут вперше побувала у травні минулого року разом зі шкільною екскурсією своєї доньки, - розповідає Тетяна Волочай. - Я чула про цей музей і з задоволенням його відвідала. Наш Благодійний фонд підтримав цей музей і ще декілька в межах програми "Збереження культурної спадщини". Зокрема, музей Миколи Леонтовича на Вінниччині, видали нову збірку віршів Василя Симоненка, допомогли музею Вячеслава Чорновола і постійно працюємо з Національним музеєм культури й побуту в Пирогово. Також підтримуємо українське кіно та громади, які можуть подивитися це кіно. Ми це робимо, аби якомога більше українців могли дізнатися про історію. Тому нашому Фонду було важливо “розблокувати” екскурсійний і туристичний потенціал цього унікального місця".
Найочікуванішою подією для відвідувачів стало представлення зразка тканини, який вважається одним із найдавніший в Європі. Тканину знайшли на Хмельниччині. Експерти називають цю знахідку революційною, бо вона повністю змінює уявлення про одяг трипільців та знаряддя вжитку.