У музеї вшанували Кобзаря

Щороку відзначають українці на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. І до відзначення 202-ї річниці з дня народження Кобзаря в районному краєзнавчому музеї відбулись зустрічі з учнями міських шкіл та чергове засідання клубу «Люби і знай свій рідний край».

Зустрічі з учнями шкіл відбувались в формі інформаційних годин та тематичних екскурсій, під час яких діти мали можливість ознайомитись з цікавими фактами із життя та творчості Т.Г Шевченка, про факти перебування його на Шполянщині, про історію першого пам'ятника Шевченку в Шполі та ін.. Також діти мали змогу подивитися ряд невеликих відео з короткими біографічними відомостями про Шевченка.

Засідання клубу юних краєзнавців, присвячене Т. Шевченку, проводиться вже не вперше, але попри це, кожного разу воно проходить активно та захоплююче. Учасники уважно слухали цікаві факти про великого поета та художника, а потім жваво їх обговорювали та дискутували, згадуючи інформацію про Кобзаря, яку вони вивчали в школі. А ще учасники клубу розгадували ребуси та кросворди про Т.Шевченка, прослуховували платівки з пісням на слова Шевченка на програвачі 80-х років ХХ ст. та порівнювали їх з піснями на слова Шевченка в сучасному виконанні українських рок гуртів, що були підібрані для учасників клубу працівниками музею. По закінченню, за активну участь під час засідання, діти отримали невеликі пам’ятні сувеніри.

Наталія ІВАНЧЕНКО.